Vakar bija Jurģu diena, ko senāk uzskatīja par zemes atmodas dienu, kā arī pirmā diena, kad tika uzsākta lauksaimnieku iesniegumu pieņemšana Eiropas Savienības atbalsta maksājumiem.
– Ar 23. aprīli sākam apkalpot lauku saimniekus, pieņemt iesniegumus ES tiešajiem maksājumiem. Madonā var saņemt Rokasgrāmatas platību maksājumu saņemšanai kopā ar lauka bloka kartēm un iesniegumu veidlapām visi Madonas zemes lietotāji un tie, kas dzīvo Rīgas un citos rajonos. Tie, kas dzīvo rajona pagastos, attiecīgos dokumentus var saņemt pie pagastu lauku attīstības speciālista līdz 5. maijam. Pēc tam kartes varēs saņemt Madonā, Saieta laukumā 1, 411. kabinetā, – kārtību skaidroja Aira Aizsila, Viduslatvijas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes ES tiešo maksājumu daļas vecākā referente.
Aizpildītās dokumentu veidlapas jānodod Madonā 411. un 307. kabinetā. Dokumentus var sūtīt arī pa pastu uz Viduslatvijas reģionālo lauksaimniecības pārvaldi Jēkabpilī, Tvaika ielā 2.
Noslēdzot līgumu ar LAD, būs iespējams iesniegumu sūtīšanai izmantot arī elektronisko pastu.
Saspringtajā iesniegumu pieņemšanas laikā Airai Aizsilai palīdzēs Tija Zaretoka un Viktorija Gražule.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.04.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto