„Ikvienā mīt radošs spēks" – otro gadu turpinās Madonas BIIC projekts, kur jau otra apmācību grupa apgūst paredzētās lekcijas retorikā, filosofijā, literatūrā, improvizācijas teātrī, mākslā. Svarīga ir katra personības iespēju un garīgā apvāršņa paplašināšana.
Projekta nodarbības „Saredzi pasauli caur mākslu" noslēdzās ar braucienu uz Rīgu, kur kursa dalībnieces noskatījās Dailes teātra izrādi „Penelope un Diks", kā arī apmeklēja Nacionālo Mākslas muzeju.
Ilga Bērziņa pēc izrādes noskatīšanās pauž atziņu: – Ikdienā nereti nenovērtējam mīlestību, nerēķināmies ar otra cilvēka jūtām, tiekam ierauti intrigās, no kā cieš daudzi. Bet dzīvi nevar sākt no jauna, jāmainās pašam.
Savukārt Daigai Akmentiņai nepatika režisora Dž. Dž. Džilindžera mēģinājums piesaistīt sižetu Latvijas videi, izmantojot dziesmu „Nav viegli latvieš' sievietei būt". – Manuprāt, dziesma „nelīmējas" ar pārējo izrādes traktējumu. Pārsteigums neizpalika arī izrādes finālā, kas dzīves komēdiju pārvērta traģēdijā. Varbūt arī tā notiek, – atsauksmē raksta Daiga Akmene.
Ieva Apfelberga joprojām atceras Mākslas muzeja atmosfēru, kas pati par sevi jau pozitīvi uzlādē, jo, apskatot vecmeistaru gleznas klātienē, raisās pavisam citas asociācijas un izjūtas, nekā tās aplūkojot reprodukciju grāmatās. – Tā kā vairākus gadus nebiju bijusi Mākslas muzejā, pārsteidza signalizācija, kas ik pa laikam atskanēja visās telpās. Izrādījās, ka mūsdienu tehnoloģijas ienākušas arī šeit un signalizācija ieslēdzas ikreiz, kad kāds mākslas vērotājs par tuvu aplūko otas triepienus gleznās. Tā kā man tuva ir tēlniecība, nopriecājos, ka signalizācija nekvieca tad, kad glāstīju Teodora Zaļkalna slaveno „Cūku".
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.04.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no Daigas Akmenes personiskā arhīva