Aizvadītajās svētku brīvdienās, laikā no 1. līdz 5. maijam, policija Vidzemē aizturēja 15 dzērājšoferus un noformēja 183 administratīvā pārkāpuma protokolus par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un vienu – par agresīvu braukšanu.
Nedēļas nogalē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas un Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas par braukšanu reibumā aizturēja 15 automašīnu vadītājus. Valmieras policijas iecirkņa (PI) apkalpojamajā teritorijā tika apturēti pieci autovadītāji alkohola reibumā, Gulbenes un Cēsu PI – trīs šoferi, Madonas un Alūksnes PI – viens autovadītājs reibumā, bet Limbažu PI – divi, savukārt Valkas PI apkalpojamajā teritorijā nav konstatēts neviens autovadītājs reibumā.
Astoņiem automašīnu vadītājiem alkohola reibums konstatēts vairāk nekā 1,5 promiles, savukārt vienā gadījumā, Ērgļu novadā, kāds automašīnas vadītājs pie stūres sēdies 3,17 promiļu reibumā, kā arī bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.
Valsts policija atgādina, ka braukšana dzērumā ir smags Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums, jo ar šādu rīcību jūs pakļaujat riskam ne tikai savu, bet arī citu cilvēku dzīvību un veselību. Fakts, ka braucāt dzērumā un bez tiesībām, padara pārkāpumu vēl smagāku.
Krimināllikuma 262. pants par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.
Informāciju sagatavoja: ZANE VASKĀNE,
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
vecākā speciāliste
08.05.2020.