Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vēlētāju apvienību iespējas piedalīties pašvaldību vēlēšanās

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 23.04.2020.

Burtu lielums

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija ir atbalstījusi ieceri pēc administratīvi teritoriālās reformas (ATR) nākamajās pašvaldību vēlēšanās ļaut kandidēt vēlētāju apvienībām (v/a) kopā ar politiskajām partijām. Tomēr daudzi pašvaldību vadītāji uzskata, ka v/a būtu jādod iespēja kandidēt neatkarīgi no politiskajām partijām un ar savām programmām. Viedokli par vēlētāju apvienību iespējām piedalīties pašvaldību vēlēšanās lūdzu izteikt Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un pieredzējušo Madonas novada domes deputātu Andri Sakni.

Jāļauj piedalīties atsevišķi
– Es domāju, ka vēlētāju apvienībām noteikti būtu jādod iespēja piedalīties pašvaldību vēlēšanās atsevišķi ar savu deputātu kandidātu sarakstu un programmu. Ne jau visiem cilvēkiem patīk tās partijas, ņemot vērā visai savdabīgo to darbošanās stilu. Arī iekšienē vienām partijām darbošanās stils vairāk ir autoritatīvs, citām –  demokrātiskāks, – atzīst Vilnis Špats.
– Turklāt vēlētāju apvienības ir tuvāk saviem iedzīvotājiem, labāk zina viņu problēmas un vajadzības. Taču pašlaik pie varas esošajiem tas ne visai patīk. Viņi labi saprot, ka, ļaujot tām kandidēt atsevišķi, mazinātos partiju ietekme pašvaldībās, jo vēlētāju apvienībām varētu būt lielāka piekrišana no vēlētāju puses un tās varētu gūt pietiekami lielu pārstāvniecību nākamajās novadu domēs. Arī līdz šim pašvaldību vēlēšanās Cesvainē varējām piedalīties no vēlētāju apvienībām, jo prasība veidot partiju sarakstus nebija obligāta. Es, piemēram, vienmēr esmu kandidējis no vēlētāju apvienības, un mūsu sarakstā bija dažādu partiju pārstāvji, taču tajā iekļāvām cilvēkus, kuri skatās vienā virzienā un, īstenojot ieceres, spēj strādāt kā vienota komanda.

Jādod iespēja visiem
– Es esmu par to, lai nākamajās pašvaldību vēlēšanās ar saviem deputātu kandidātu sarakstiem varētu piedalīties gan vēlētāju apvienības, gan partijas un partiju apvienības. Līdz šim trīs reizes esmu bijis ievēlēts par Madonas pilsētas domes deputātu un trīs reizes par Madonas novada domes deputātu, tātad kopumā šos pienākumus veicu jau 24. gadu – kopš 1997. gada, – uzsver Andris
Sakne. – Par deputātu vienmēr esmu ievēlēts no partiju sarakstiem, jo atbilstoši likumam vēlētāju apvienībām bija liegts piedalīties vēlēšanās tajās pašvaldībās, kur vēlētāju skaits ir lielāks par 5000. Tā ka tādas iespējas kandidēt no vēlētāju apvienības deputātu kandidātu saraksta man nemaz nebija. Taču būtībā lielas atšķirības jau nav. Mani nekad tas nav traucējis aizstāvēt iedzīvotāju intereses, sniegt palīdzību. Man vienmēr ir bijusi sava galva un pārliecība.



24.04.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px