Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Mums visiem ir nepieciešama mūza

Redakcija

Autors • 18.04.2008.

Burtu lielums

Jau ilgāku laiku pie mums viesojas pavasaris. Tikai – tāds drūms un skumjš. Kā lai tādās dienās pastrādā, ja sirds ilgojas pēc saules?
Ir aizritējušas divas emocijām, jauniem iespaidiem bagātas nedēļas laikrakstā "Stars". Darbs ir interesants un aizraujošs, bet, lai tiktu radīts kāds lielisks raksts, ir vajadzīga iedvesma.

Zinot, cik grūti mūsdienās jauniešiem ir atrast darbu, esmu priecīga, ka man ir iespēja pastrādāt "Starā". Vienmēr ir kādas problēmas – atalgojums par mazu, nav vēlēšanās strādāt, nenopietna attieksme pret darbu, nav atbilstošas pieredzes. Tieši tāpēc Latviju pamet tik daudz jaunu, strādāt gribošu un varošu cilvēku. Viņi kā Sprīdītis iet meklēt laimi svešumā, varbūt nenojaušot, ka to var atrast mājās.

Šī nedēļa aizlidojusi vēja spārniem. Visapkārt rit pilsētas sakopšanas darbi un jau var iztēloties, cik skaista būs mūsu Madona. Prieks mums pašiem un pilsētas ciemiņiem. Arī šiem cilvēkiem noteikti ir vajadzīga mūza, kas iedvesmo. Manuprāt, tā slēpjas priekā par rezultātu.

Daudzi cilvēki uzskata, ka mūza ir kāds konkrēts cilvēks. Protams, ka taisnība viņiem ir, bet, iespējams, kādam citam tā ir smarža, atmiņas, fotogrāfija. Tas ir atkarīgs no katra izpratnes par mūzu. Zinu tikai to, ka nekas nerodas tāpat vien. Ikvienam ir nepieciešama iedvesma. Bet mūza jau nezina, ka ir mūza. Tā vienkārši atnāk tad, kad to visvairāk vajag. Bet vai pie visiem? Būtu interesanti uzzināt, kas citiem ir iedvesmas avots. Mana mūza ir visa pasaule, un tai pašā laikā man tās nemaz nav. Reizēm ir sajūta, ka kāds stāv aiz muguras un skatās pār plecu, domās atbalsta. Citreiz uzpūš vējš vai kāda mīļa cilvēka elpa, notrīs sirds, un atkal es zinu – mūza ir atnākusi. Pelēkās, skumjās dienās man palīdz domas par sauli, vasaru, zilām debesīm, bet saulainajās dienās, kad tik grūti ir nosēdēt pie datora, iedomājos – kāpēc man ir jāraksta. Atbilde skan vienkārši – lai ikvienam, kas lasa laikrakstu, būtu interesanti un aizraujoši.

Pavasaris ir laiks, lai radītu paliekošas vērtības, tāpēc katram novēlu atrast savu mūzu, smelties iedvesmu, jo tikai kopīgiem spēkiem var radīt krāšņu pasauli!

Autore: Agrita Nusbauma


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px