Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Informācija par „Covid-19″ pacientiem

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 16.04.2020.

Burtu lielums

Trešdien LPS priekšsēdis G. Kaminskis pauda nostāju, ka pašvaldības ir jāinformē par „Covid-19" pacientiem, lai pasargātu sociālo dienestu un bāriņtiesu darbiniekus, kas dodas pie ģimenēm, kā arī lai nodrošinātu ar „Covid-19" slimo personu „nesaskaršanos" ar apkārtējiem. Viedokli, vai pašvaldībām būtu jāsniedz šāda informācija, lūdzu izteikt Madonas novada domes priekšsēdētāju Agri Lungeviču un bijušo ilggadējo Aronas pagasta pārvaldes vadītāju Andreju Piekalnu.

Būtu jāzina
– Pašvaldībām tas noteikti būtu jāzina. Galu galā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, un tie nav nekādi joki. Ir jārīkojas nekavējoties pie jebkura saasinājuma. Arī Madonas novadā, ja būs šādi gadījumi, būtu labi, ja pašvaldība tiktu informēta par „Covid-19" inficētajiem savā teritorijā. Priecē, ka Madonas novads joprojām ir to vidū, kuros saslimšana ar jauno koronavīrusu nav konstatēta, – atzīst Agris Lungevičs. – Pašvaldības, saņemot šādu informāciju, to, protams, varētu izmantot tikai medicīniskos un drošības nolūkos, nevis to popularizēt. Tā būtu arī viena no atslēgām, lai varētu novērst turpmākās saslimšanas. Katrā ziņā es piekrītu LPS paustajai nostājai. Citādi brīžiem esam kā jātnieks bez galvas. Mēs daudz ko gribam un arī varam darīt, bet ne vienmēr mums ir tādi resursi un iespējas. Un nav arī precīzas informācijas. Tāpat valdība mums jau mēnesi sola sarīkot iepirkumu dezinfekcijas un aizsardzības līdzekļu, specapģērbu iegādei darbiniekiem, bet tos mēs jau esam nopirkuši, kamēr valstī vēl tikai plāno izsludināt iepirkumu.
Vaicāts, vai par sasirgušajiem ar „Covid-19" būtu jāinformē arī daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji, viņš atzina, ka tas būtu jādara:
– Tādā gadījumā tam tiktu pievērsta lielāka uzmanība un tiktu sasniegts labāks rezultāts ar mazāku saslimušo skaitu.

Neviens nav pasargāts
– Informācijai, protams, ir jābūt. Pozitīvi, ka internetā vismaz tiek publicēta karte ar ziņām, kurās pašvaldībās ir konstatēti „Covid-19" saslimšanas gadījumi. Iespējams, konkrēti dati pašvaldībām līdz šim netika sniegti, lai saslimušos pasargātu no pastiprinātas uzmanības. Bet šāda informācija pašvaldībām dotu iespēju labāk pasargāt sociālos, bāriņtiesu darbiniekus, un tas būtu ļoti labi, – uzsver Andrejs Piekalns. – Pieļauju, ka tomēr varētu tikt pieņemts lēmums par plašākas informācijas sniegšanu pašvaldībām. Būtu arī pareizi, ja par „Covid-19" slimniekiem daudzdzīvokļu mājās zinātu arī iedzīvotāji. Tad tiktu veikti papildu piesardzības pasākumi, piemēram, dezinficējot kāpņu telpas. Tāpat saslimušajiem nepieciešamo palīdzību varētu sniegt arī kaimiņi. Galu galā no slimībām neviens jau nav pasargāts.



17.04.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px