Reizēm ienāk prātā, ka šo „Covid-19" esam nopelnījuši paši (runā gan, ka mākslīgi radīts un palaists) ar visai izplatīto augstprātību, alkatību, Eiropas Savienības un mūsu līdzekļu nesaprātīgu izlietošanu, izšķērdēšanu, Latvijas patieso materiālo un garīgo, cilvēcisko resursu nepārzināšanu.
Tagad daudziem izbrīns par repatriantu tūkstošiem (tas vēl maz), par pārāk centīgu ierēdņu lēmumu gatavošanu. Piemēram, šobrīd par dīkstāves pabalstiem. Lielajiem uzņēmumiem un kuriem ir ārzemju investīcijas – lūdzu! Bet mazajiem, vidējiem, kuri labāk vai pieticīgāk apgādā sevi vai tuviniekus, maksā nodokļus, ir izstrādāti 17 kritēriji! Kas ir šie izstrādātāji? Ar kādu atbilstošu izglītību, dzīves pieredzi, siltu vai aukstu sirdi?
Jā, šķiet, daba protestē! Mēs jau nezinām, ko izjūt zeme, augi, ūdens, viss kosmoss par pāridarījumiem ģeofizikāli; un arī emocionāli – par sociāli nevienlīdzīgo cilvēku pazemojumiem ar trūcību, pat nabadzību, par dižošanos ar ārzemju ceļojumiem, mašīnām utt.
Īstenībā uz planētas esam vienas ķēdes dažādi posmi. Noklausoties Latvijas sabiedriskos medijus un vērojot, kas notiek vīrusa sakarā, nav jūtama "nolaišanās uz zemes". Cerēsim, un gan jau arī daļa sabiedrības pārvērtē, izdara secinājumus par īstajām dzīves vērtībām.
15.04.2020.