Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Mūzikas skolas audzēkņu panākumi

INESE ELSIŅA

Autors • 07.04.2020.

Burtu lielums

4. aprīlī Daugavpils Universitātes koncertzālē notika 1. Starptautiskais Oskara Stroka Jauno pianistu konkurss, kur dalībnieku sniegums tika vērtēts pēc atsūtītajiem videoierakstiem.

Dalībai konkursā organizatori saņēma vairāk nekā 130 pieteikumu no jaunajiem mūziķiem vecumā no 7 līdz 17 gadiem. Konkursa dalībnieki pārstāvēja vairākas Eiropas valstis: Baltkrieviju, Igauniju, Krieviju, Lietuvu, Poliju, Somiju, Ukrainu, kā arī vairākas Latvijas pilsētas: Daugavpili, Gulbeni, Jēkabpili, Jūrmalu, Limbažus, Madonu, Ogri, Rīgu, Rūjienu un citas.
Mūziķi sacentās divās kategorijās: A kategorijā ierindojās pianisti, kas apgūst klavierspēli bērnu mūzikas skolā, mūzikas vidusskolās (koledžās un licejos); B kategorijā – bērni, kuri nemācās bērnu mūzikas skolā, mūzikas vidusskolās (koledžās un licejos) vai apgūst klavierspēli mūzikas skolā kā obligāto priekšmetu, studējot citu mūzikas specialitāti (pūšamo instrumentu, stīgu instrumentu, akordeonu).
Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolu konkursā pārstāvēja seši audzēkņi – četri skolotājas Līgas Cepītes un divi skolotājas Tatjanas Savickas audzēkņi. Konkursa dalībnieki no galvas izpildīja divus kontrastējošus skaņdarbus pēc brīvas izvēles. Konkursantu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, noskatoties konkursantu atsūtītos ierakstus video.
– Valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ konkurss klātienē tika aizstāts ar video formātu, – apliecina skolotāja Līga Cepīte. – Tas prasīja nervus un izturību. Pēdējās nedēļas ar bērniem strādājām, sazinoties caur video. Vecāki rezultātu nofilmēja un sūtīja konkursa žūrijai. Ārvalstu dalībnieku video bija ļoti kvalitatīvs, uzņemts studijās, mums viss bija mājas apstākļos, nereti spēlējot uz instrumenta, kas noskaņojies.
Kā veicās Madonas skolas pārstāvjiem?
B5 grupā par absolūto uzvarētāju kļuva J. Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēknis Krišjānis Rudzāts. 1. vietu A2 grupā ieguva J. Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkne Ieva Russaka.
2. vietu A1 grupā žūrija piešķīra J. Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēknim Robertam Bergam, 2. vietu A3 grupā – Patrikam Rafaelam Klūgam, 2. vietu B3 grupā –
Renātei Gaponovai, 2. vietu B2 grupā – Samantai Alisei Putniņai.
– Rezultāti ir ļoti labi, – gandarījumu pauž Līga Cepīte. – Kaut darbs bija neiedomājami grūts, esam ieguvuši jaunu, neatkārtojamu pieredzi.
Jauno pianistu konkursa mērķis – sekmēt radošu spēju un klavierspēles prasmju attīstību, godināt pasaulslavenā komponista un pianista Oskara Stroka vārdu, kurš dzimis Daugavpilī.
Atgādināšu, ka Oskars Stroks bija talantīgs mūziķis, kas nodzīvoja spilgtu un bagātu, dažādiem pavērsieniem piepildītu mūžu un dāvināja pasaulei brīnišķīgas melodijas un neaizmirstamas emocijas. Padomju gados viņa vārds tika nežēlīgi svītrots no oficiālās propagandas, bet Tango karaļa radītā mūzika tomēr pacēlās pāri laikam, pāri robežām un turpina valdzināt cilvēku dvēseles visā pasaulē.


08.04.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px