Aizvadītajā nedēļā parādījās ziņa par kādu gadījumu, kad policija apturējusi automašīnu, kurā sēdējuši vairāki cilvēki, kas tikuši sodīti ar lielu naudas sodu. Ar šo ziņu cilvēki aktīvi dalījās sociālajos tīklos, pārsūtot arī WhatsApp aplikācijā.
Valsts policijā norāda – nesoda, ja privātā transportlīdzeklī brauc vairāk nekā divas personas, neviens netiek sodīts, un aicina iedzīvotājus neizplatīt nepatiesu informāciju.
Valsts policija skaidro, ka policijas rīcībā ir nonākusi informācija, kur „kāda drauga paziņa stāsta, ka viņam ir uzlikts naudas sods apmēram 300 eiro par to, ka no darba brauca vienā automašīnā vairāk nekā divi cilvēki". Šī informācija nav patiesa. Rūpīgi pārbaudot šo informāciju, Iekšlietu ministrijas Informācijas centra uzturētajā administratīvo pārkāpumu izdarījušo personu datubāzē šādi protokoli nav reģistrēti.
Policija vērš uzmanību, ka valdības pieņemtie ārkārtējās situācijas ierobežojumi pēc būtības neattiecas uz personu atrašanos privātajās automašīnās, tomēr, kontrolējot citus ārkārtējās situācijas ierobežojumus, policija arī preventīvi uzrauga un atsevišķos gadījumos arī pārbauda automašīnas.
Gadījumos, ja vairāk nekā divas personas, kas nav vienas ģimenes locekļi, pārvietojas vienā automašīnā, šobrīd policijai nav iemesla to vērtēt kā pārkāpumu. Tomēr vienlaicīgi aicinām personas izturēties atbildīgi un nerekomendējam šādi rīkoties –
izvērtējiet nepieciešamību pārvietoties ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem.
07.04.2020.