Noslēdzoties pretendentu atlases procedūrai, Madonas novada pašvaldības domes 31. marta sēdē tika nolemts par pārvaldes vadītāju Dzelzavas un Sarkaņu pagastā iecelt Gulbenes novada pašvaldības attīstības un projektu nodaļas energopārvaldnieku Sandi Kalniņu un par pārvaldes vadītāju Aronas un Lazdonas pagastā – uzņēmēju Reini Silupu.
Abus pretendentus par atbilstošiem atzina Madonas novada pašvaldības izpilddirektores Vitas Robaltes vadītās pretendentu atlases komisijas locekļi, un uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komitejas sēdē tika pieņemts lēmums par abu kandidatūru virzīšanu tālākai izvērtēšanai domes sēdē.
31. marta domes sēdē tika arī pieņemts lēmums iecelt Inesi Rozentāli par Kalsnavas pagasta pirmsskolas izglītības iestādes „Lācītis Pūks" vadītāju.
Sandis Kalniņš ir absolvējis Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultāti, praktisko darba pieredzi guvis, strādājot par būvdarbu vadītāja palīgu būvniecības uzņēmumā un šobrīd – Gulbenes novada pašvaldības attīstības un projektu nodaļas energopārvaldnieku.
„Nāku no Dzelzavas un visu savu mūžu esmu tur dzīvojis. Piesakoties uz pagasta pārvaldes vadītāja amatu, kā mērķi izvirzu saiknes atjaunošanu starp iedzīvotājiem un izpildvaru, kā arī vēlos būt līdzdalīgs tādas vides radīšanā, kas ir pretimnākoša iedzīvotājiem un uzņēmējiem," deputātus domes sēdē uzrunāja Sandis Kalniņš.
Deputāti, kuriem līdz šim ir bijusi saskarsme ar Sandi Kalniņu, viņu raksturoja ļoti pozitīvi, paužot gandarījumu, ka vietējie iedzīvotāji vēlas aktīvi iesaistīties sava pagasta un novada attīstībā.
Reinis Silups, vēršoties pie deputātiem, akcentēja, ka viņa līdzšinējā darba pieredze ir bijusi saistīta ar uzņēmējdarbības vidi.
„Esmu absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot profesionālo bakalaura grādu ekonomikā un ārējo sakaru struktūrvienību vadītāja kvalifikāciju. Mani darba pienākumi ir bijuši saistīti ar uzņēmuma vadību, finanšu plānošanu, darba organizāciju, kā arī projektu īstenošanu. Vairāki no projektiem realizēti ārpus Latvijas – Dānijā, Ukrainā un Lietuvā. Tas ļāvis gūt starptautisku pieredzi un izveidot labus kontaktus ārvalstīs, kuri var noderēt arī vadot pagasta pārvaldi. Ja runājam par manu motivāciju pieteikties pagasta pārvaldes vadītāja amatam – lēmums nebija impulsīvs. Tas nāca lēni un pārdomāti. Cilvēks vispirms sakārto savu iekšējo vidi un tad sāk pievērsties ārējai. Uzskatu, ka nav augstāka izaicinājuma, kā strādāt plašākas sabiedrības labā, uzlabot labklājības līmeni pagastos un novadā kopumā," minēja Reinis Silups, piebilstot, ka novads būs tik stiprs, cik stipri būs tā pagasti.
Domes deputāti, kuriem ir bijusi saskarsme ar abiem pretendentiem, tos raksturoja ļoti pozitīvi un pauda pārliecību, ka viņi spēs atbildīgi pildīt pārvaldes vadītāja pienākumus.
Līdzīgi kā iepriekšējās domes sēdēs noritējušajās diskusijās, kurās tika izskatīts jautājums par pagasta pārvalžu vadītāju kandidatūru izvērtēšanu, arī 31. marta sēdē daži deputāti aktualizēja jautājumu par procedūras piemērotību. Tika pausts atbalsts iepriekšējai kandidātu izraudzīšanās kārtībai, kad amata pretendenti jau sākotnēji tika izvērtēti uzņēmējdarbības, teritoriālo un vides jautājumu komitejas sēdē. Domes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Miķelsons gan norādīja, ka pašvaldības izpilddirektores vadītā pretendentu atlases komisija ir piemērotāks formāts pretendentu uz pagasta pārvaldes vadītāja amatu sākotnējam izvērtējumam un par komisijas atbalstu guvušajiem kandidātiem gala lēmums šā vai tā jāpieņem domes deputātiem.
Izvērtējot balsojuma un pretendentu atlases rezultātus, deputāti kopumā pozitīvi raksturoja tendenci, ka novada izpildvarā aizvien vairāk vēlas strādāt jauni, enerģiski cilvēki, kuriem rūp sava novada attīstība.
Informāciju sagatavoja
EGILS KAZAKEVIČS,
Madonas novada pašvaldības
attīstības nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists
03.04.2020.