Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Domes sēdes attālināti

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 02.04.2020.

Burtu lielums

Daudzviet Latvijā sociālās distancēšanās nolūkos pašvaldību domes sēdes, tai skaitā Madonas novadā, pirmoreiz ir jau notikušas attālināti – videokonferences režīmā. Vai šo pieredzi plāno pārņemt arī citos novados, to jautāju Cesvaines novada domes priekšsēdētājam Vilnim Špatam un Varakļānu novada domes priekšsēdētājam Mārim Justam.

Iespējamas arī attālināti
– Es domāju, ka arī mēs Cesvainē nākamo novada domes sēdi noturēsim attālināti, lai mazinātu savstarpējās kontaktēšanās iespēju. Pagaidām tādā formātā mums vēl nav notikusi neviena sēde. Arī pagājušajā nedēļā domes sēdi vēl noturējām klātienē, kad arī vienojāmies par iespēju nodrošināt sēžu norisi attālināti, veicot nepieciešamās izmaiņas pašvaldības nolikumā, – uzsver Vilnis Špats. – Nupat sarunājos ar kolēģi, Ērgļu novada domes priekšsēdētāju Guntaru Velci. Arī viņi ir veikuši izmaiņas pašvaldības nolikumā, vienlaikus neizslēdzot iespēju arī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā tās noturēt klātienē, piemēram, kultūras namā. Arī mēs rīkosimies līdzīgi. Esam izvērtējuši vairākas tehniskās iespējas, kā nodrošināt sēžu norisi jaunajā režīmā. Varbūt iegādāsimies videokonferenču un tiešsaistes sapulču e-platformu „Zoom", bet varbūt izvēlēsimies arī kādu citu risinājumu. Katrā ziņā ņemot vērā, ka ārkārtējā situācija valstī vēl turpināsies ne jau vienu dienu, bet daudz ilgāk, būs jāpielāgojas, jāiemācās dzīvot un pieņemt lēmumus jaunajos apstākļos.

Turpmāk jaunā režīmā
– Kārtējā sēde, nodrošinot valstī noteiktos piesardzības pasākumus, mums 26. martā vēl notika klātienē, bet šobrīd jau sliecamies uz to, lai tās turpmāk norisinātos attālināti. Tas tagad pēc papildinājumiem pašvaldības nolikumā domes sēdē 26. martā ir iespējams, līdz ar to nākamo sēdi mēģināsim noturēt jau attālināti, – akcentē Māris Justs. – Esam izvēlējušies arī videokonferenču platformu, kas darbojas līdzīgi kā „Zoom" programma, ko izmanto Madonas novada pašvaldība. Mūsu izvēlētā programma nodrošina arī balsošanas iespēju. Balsojums tiek pieļauts arī tiešsaistē, ja tas ekrānā ir labi redzams un neraisa šaubas. Protams, strādāt attālinātā režīmā ir nedaudz apgrūtinoši, bet visas grūtības jau ir pārvaramas. Nekas cits neatliek, kā ārkārtējās situācijas laikā mācīties strādāt pa jaunam. Turklāt izskatās, ka būs nepieciešams sasaukt arī kādu ārkārtas sēdi, jo dienas kārtībā ir aktualizējies jautājums par skolēnu brīvpusdienām maznodrošinātām ģimenēm un daudzbērnu ģimenēm. Un tad jau deputātiem jaunās iemaņas būs iespējams apgūt, izskatot sēdē tikai dažus jautājumus.



03.04.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px