Kopš pirmdienas, 23. marta, izglītības iestādēs mācību process norisinās attālināti, un, kā norāda Kalsnavas pamatskolas direktore Gunta Lapsa, šis ir izaicinājums gan pedagogiem, gan skolēniem un viņu vecākiem.
Savstarpējā saziņa pedagogu, skolēnu, vecāku starpā norit e-klasē, klašu whatsapp grupās un telefoniski. Mācību uzdevumi, kā arī saites uz digitālajām platformām, kuras jāizmanto mācību procesā, tiek ievietotas e-klasē.
Kalsnavas pamatskolas direktore Gunta Lapsa stāsta: – Pirmā diena, uzsākot mācību procesu attālināti, bija saspringta, jo nezinājām, kā tas viss norisināsies. Protams, saskārāmies ar daudziem jautājumiem, neskaidrībām, bet tas viss ir risināms procesa laikā. Tāpat jau iepriekš mācību procesa ietvaros izmantojām vairākas platformas internetā, un tās tiek izmantotas arī šobrīd, piemēram, uzdevumi.lv. Tas, manuprāt, atvieglo mācību procesu attālināti.
Kalsnavas pamatskolas direktore skaidro, ka šis ir izaicinājums sākumskolas skolēniem un viņu vecākiem, jo bērniem ir nepieciešams vairāk palīdzēt, iesaistīties uzdevumu izpildīšanā.
– Pārrunājot ar pedagogiem pašreizējo situāciju, secinām, ka ir ļoti nozīmīga savstarpēja komunikācija, meklēti kopīgi risinājumi. Vecāki iesaistās, uzdod interesējošos jautājumus, sniedz atbalstu. Vecāki ir saprotoši, paldies viņiem par to, – pateicas Gunta Lapsa. – Izvērtējot pirmo dienu, sapratām, ka jāveic izmaiņas, piemēram, ar norāžu ievietošanu vecākiem. Priekšmetu skolotāji norādes e-klasē ievada katru dienu līdz pulksten 16, nākamās dienas uzdevumus skolēniem. Galvenā doma šim procesam ir, lai vecāki un bērni var laikus apskatīties uzdoto, saplānot laiku, kopīgi darāmos darbus. Skolēniem jāsniedz atgriezeniskā saite. Šis ir kopīgs darbs, sadarbība pedagogs-skolēns-vecāki.
Pirmajās dienās radās arī tehniskas problēmas.
– Kā jau pirmajā dienā, kad vienlaicīgi platformām mēģināja pieslēgties daudz cilvēku, laiku pa laikam tās nedarbojās. Protams, tas nebija ilglaicīgi. Otra lieta ir interneta un viedierīču pieejamība. Skolā ir bērni, kuriem to nav, līdz ar to skolotāji sagatavo darba lapas un tās nogādā vecākiem, lai bērni var strādāt bez aizķeršanās. Tāpat, veicot aptauju par viedierīcēm un internetu, nebijām rēķinājušies ar situāciju, ka daudziem, lai gan ir viedierīces, tomēr tās nav iespējams lietot mācību procesā, – skaidro Gunta Lapsa. – Raugoties uz šābrīža situāciju, jāsaka – labi, ka šāda situācija neatgadījās mācību gada sākumā. Pirmais semestris ir veiksmīgi aizvadīts. Skolēniem smagākās tēmas ir apgūtas. Šobrīd, strādājot attālināti, iespējams izmēģināt kādu vieglāku tēmu, saprast, kā tas strādā. Mazliet grūtāk un lielāks satraukums ir par 9. klašu skolēniem, jo viņiem jāgatavojas eksāmeniem. Protams, ļoti nozīmīga ir skolēnu pašu attieksme pret mācībām. Interneta platformās iespējams atrast aizvadīto gadu eksāmenus, lai jau vingrinātos, atkārtotu apgūto. Skolēni, kuri ir motivēti mācīties, šo uzdevumu veiks bez lieliem satraukumiem un grūtībām. Skolotāji sniedz attālinātas konsultācijas. Manuprāt, jaunieši šīs pārmaiņas ir pieņēmuši viegli, – uzskata direktore.
25.03.2020.