Dziesma ar šādiem Jura Brežģa vārdiem ir ļoti populāra un daudziem zināma. To par savu himnu izvēlējies Bērzaunes pagasta vīru koris „Gaiziņš". Kora izpildījumā daudz un dažādas dziesmas skanējušas ne tikai rajonā, bet arī republikā un aiz tās robežām jau 36 gadu garumā.
Īstie dziesmu draugi „Gaiziņā" dzied arī tagad, kaut kora sastāvs sakarā ar dažādām reformām ir kļuvis skaitliski mazāks. Šoziem iedibinātajā koru sacensībā Latvijas Radio pirmajā programmā bija pienākusi kārta vīru koriem, un „Gaiziņš" pagājušajā sestdienā kopā ar savu diriģenti Ritu Briņķi devās uz Rīgu, lai cīnītos pret Jelgavas „Ozolu".
Radio tiešraidē komandas godu aizstāvēja Ziedonis Zviedris, Edmunds Packevičs, Ilmārs Strods, Guntis Dobulis un Ainārs Plāte komandas kapteiņa Māra Jansona vadībā, bet līdzjutējos bija vēl desmits kora dziedātāju.
Apsveikumā pretiniekiem skanēja mūzikas skolas pedagoga A. Riekstiņa dziesmas „Sveicam!" pirmatskaņojums, kas žūrijas vērtējumā deva gaiziņiešiem vairāku punktu handikapu. Visas sacensības laikā konkurentu cīņa bija spraiga un ļoti līdzvērtīga. Atbildes bija jāsniedz gan par mūzikas vēsturi, gan arī dziesmu fragmentos. Pasākumu veiksmīgi vadīja pazīstamais radioraidījumu vadītājs Dzintars Tilaks.
Sacensība līdzvērtīgi arī beidzās abām komandām ar pietiekami augstu punktu daudzumu, tomēr ar pāris punktu pārsvaru jelgavniekiem. Taču gaiziņieši nejutās noskumuši, saņemto kliņģeri pievienoja jelgavnieku alus kastei un secināja – ne uzvara ir galvenais, bet gan nodibinātā draudzība. Visi komandas dalībnieki piemiņai saņēma galda pulksteņus ar Latvijas Radio logo. Pārbraukuši mājās, viņi izmantoja iespēju svētdienas rītā noklausīties raidījuma atkārtojumu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.04.2008.
Autors: M. VĪRS