Valsts akciju sabiedrības „Latvijas valsts meži" stādaudzētavā "Podiņi", kas atrodas Lubānas novadā, patlaban pats karstākais darba laiks – notiek stādu realizācija.
Pagājušajā gadā „Podiņos" uzstādīja jaunu stādu šķirošanas līniju. Tagad tā jau sagatavota darbam un strādā ar pilnu jaudu.
– Šo egļu stādu šķirošanas līniju izgatavoja Latvijas firma "Peruza". Esam jau pārliecinājušies, ka jaunās iekārtas darbojas labi, darbs ir ievērojami atvieglots. Agrāk visu stādu šķirošanu veica ar rokām. Šobrīd „Podiņos" ir vēl arī nedaudz priežu un bērzu stādu, bet turpmāk audzēsim tikai egļu stādus ar uzlabotu sakņu sistēmu, – par stādaudzētavas „Podiņi" darbu pastāstīja uzņēmuma „Sēklas un stādi" direktors Guntis Grandāns.
Stādaudzētava „Podiņi" turpinās attīstīties. Jau īstenojas projekts, ka stādu audzētava kļūs par 20 hektāriem lielāka. Ir atrisinātas zemes īpašuma problēmas, turpinās citi darbi.
„Podiņos" stādu realizācija ir īpašs laiks. – Galvenokārt egļu stādus iepērk vietējie – Latvijas mežu atjaunotāji, to skaitā valsts akciju sabiedrība „Latvijas valsts meži", privātuzņēmēji, privāto mežu īpašnieki un daudzi citi.
„Podiņos" izaudzētos stādus paredzēts eksportēt uz Zviedriju, ar šīs valsts mežkopjiem mums pastāv sadarbība jau ilgāku laiku. Šogad noslēgts līgums par stādu pārdošanu uz Igauniju, – pavasari „Podiņos" raksturo uzņēmuma „Sēklas un stādi" direktors G. Grandāns.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS