BĒRZAUNES pagastā atpūtas kompleksā "Gaiziņš", izmantojot nelielo salu, ir atsākta sniega ražošana, lai brīvdienās trasē "Lielais Golgāts" varētu slēpot.
– Darbi rit, jo sniegu ražo trīs pūtēji, un sniega kārta pakāpeniski aug. Ir cerība, ka sestdien varēs atvērt trasi, – optimistiski ir noskaņots SIA "Augstiene" valdes loceklis Juris Stradiņš.
Viņš nepārtraukti seko līdzi laika prognozei un saka, ka nevar tā būt, ka ziemas vispār nebūs: – Manā 40 gadu darba praksē nav bijis tā, ka ziemā nav sniega, arī sala nav. Vienmēr ziema ir kādu sniega baltumu iedevusi, vismaz devusi iespēju sapūst mākslīgo sniegu. Lai arī daudzi ziemas atgriešanos vairs neparedz, pēdējās ilgtermiņa prognozes vienlīdz sola visā februāra garumā pastāvīgu salu naktīs un nelielu mīnusu dienas laikā. Tas, protams, attiecas vistiešāk uz Latvijas austrumu reģionu. 4. februāra naktī temperatūra bija mīnus 5 grādi, varēja sniegu ražot. Dienas laikā seko pauze, bet vakarā sāksim klāt trases vidusdaļu. Sniegu bijām sākuši ražot divreiz –
28. decembrī un 5. janvārī, diemžēl pie plus 5-8 grādu temperatūras, lietus viss baltums nokusa. Cerams, ka šoreiz sals naktīs būs, sniegu uzpūst izdosies, jo tā nedrīkstētu būt, ka vispār sezonā neuzkāpsim uz slēpēm. Vasaras gaitā ir ieguldīts liels darbs pie slēpošanas trašu uzlabojumiem, tāpēc būsim gandarīti par Gaiziņa apmeklētāju atpūtas komfortu un atzinību.
15. februārī ieplānots tradicionālais pasākums "Auto Traks". Juris Stradiņš sola baltas trases: – "Auto Traks" ir tradīcija jau 10 gadu garumā. Daudzi prasa –
kā tad brauksim? Vai pa dubļiem? Atbildu – pa sniegotu trasi. Nopūtīsim ar mākslīgo baltumu visu zonu, kur notiks sacensības, varbūt skatītājiem nebūs tādas ekstras, bet, kas zina, arī daba var parūpēties par sniegu.
05.02.2020.