Ērgļu bibliotēka sadarbībā ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju Ērgļu vidusskolai vecāku dienu ietvaros, kas šogad norisinājās no 22. līdz 24. janvārim, piedāvājusi izstādi „Vai viegli būt jaunam?" – PROTESTS, kas pēc tam būs skatāma arī bibliotēkas apmeklētājiem.
– Tā ir izstāde, kurā atainojas Madonas bijušā rajona 50.-90. gadu jaunatnes dzīve. Tajā apkopotas dažādas jauniešu lietas – skolas, sadzīves, ārpusstundu pasākumi. Tie ir pionieru, komjauniešu laiki, kurā redzama tā laika atribūtika. Skatāmi dažādi izraksti, piemēram, vai uzdevums ir labi veikts vai – gluži pretēji – atzīme ir samazināta, tāpēc ka jaunietis bijis kādā ne tādā kompānijā, kā tajos laikos bija oficiāli pieņemts, kas savā ziņā bija protests tam laikam. Katrā ziņā pašreizējiem skolēniem tas viss ir ļoti interesanti, arī vecāki dalījās atmiņās par šiem laikiem, – stāsta Ērgļu bibliotēkas vadītāja Kaiva Bukovska.
– Vecāku dienas Ērgļu vidusskolā notiek katru gadu. Vienā dienā skolēniem un vecākiem ir kopīgas sporta aktivitātes. Citkārt bērni iet uz vecāku darbavietām, lai iepazītos ar dažādām profesijām, kas ir kā izglītošanās karjerizglītības jomā. Tāpat vecāki nāk uz skolu un vēro mācību stundas, piedalās mācību procesā, dažkārt viņi arī tiek aicināti vadīt stundas, kurās stāsta vai nu par savu profesiju, vai hobiju, vai kādu citu interesantu nodarbi. Savukārt piektdienās parasti ir noslēguma pasākums, kad vecāki darbojas kopā ar bērniem.
Šogad vecāku dienas sākās ar vecāku ciemošanos skolā, kuras ietvaros viņi varēja iepazīties ar skolas dzīvi: mācību stundas, starpbrīži, akcija „Skolas piens" utt. Bez tam vecākiem bija uzdevums arī ierunāt digitālu padomu savam bērnam, Parasti vecāku dienas papildina arī tematiskās izstādes. Šā gada moto bija „Lietas – manu skolas gadu liecinieces", kur labi iekļāvās arī jau pieminētā izstāde. Citu gadu, piemēram, bija seno gadžetu izstāde, kad skolēni varēja redzēt, kā izskatījās agrāko laiku magnetofoni vai fotoaparāti utt.
Šajā gadā bija arī vecāku un bērnu atpūtas vakars, kas tika aizvadīts, spēlējot interaktīvo spēli „Uzmini nu!", kopīgi skatoties filmas, baudot gardumus un mūziku kafejnīcā, dejojot diskotēkā.
Vecāku dienas Ērgļu vidusskolā notiek katru gadu. Tas ir lielisks piemērs skolas, skolēnu un vecāku sadarbībai, kā var iepazīt cits citu tuvāk.
29.01.2020.