Šis gads Madonas rajona bibliotēkai ir jubilejas gads. 26. februārī apritēja 85 gadi, kopš 1923. gadā pilnvarotais sabiedriskais darbinieks ļaudonietis Teodors Līventāls parakstīja nodošanas- saņemšanas rakstu par pirmo grāmatu sējumu saņemšanu, kurus pēc tam lasītāji varēja ņemt lasīšanai veikalā „Kultūras balss" Rīgas ielā 1, ko tad arī var uzskatīt par bibliotēkas pirmsākumiem.
Bet jubileju bibliotēkas darbinieki atzīmēja aizvadītajā piektdienā, 4. aprīlī, – dienas pirmajā pusē rīkojot gadskārtējos, jau 6. Grāmatu svētkus, bet pēcpusdienā – pulcinot esošos un bijušos darbiniekus, rajona un pilsētas vadību, draugus, kolēģus un visus atbalstītājus uz svinībām Madonas kultūras namā.
„(..) Ieklausies… Bibliotēkā mīt grāmatu sirdspuksti. Sirdspuksti, kas iezīmē laikmeta nerimstošo un acīm netveramo elpu. Sirdspuksti, ko neuztver precīzas kardiogrammas, bet gan maiga cilvēka dziedoša dvēsele… (..) Grāmatas ir uzticamākie skolotāji bērnībā, jaunībā tās veido labāko pieredzi, bet vecumā – ietērpj gaišākās atmiņas. Bibliotēka ir, bija un būs „gaismas pils", skaidrības avots. Vienalga, vai tā atrodas mazā pagastiņā, iespiesta desmit kvadrātmetros, vai arī tā ir lielas pilsētas galvenā lasītava ar datorizētu datu bāzi. Tas ir vienalga… Vērtības neizzūd. Baltajā fonā ierakstītie burti turpina apgaismot. Saturs uzveic formu. Grāmata var pastumt malā televizoru. Viss ģeniālais ir vienkāršs, tam tikai ir jāmāk paiet mazu solīti pretī (..)," jubilejas svinības iesākās ar šo dziļi emocionālo Madonas Valsts ģimnāzijas audzēknes Ingunas Žerbiņas eseju. Skanēja muzikāli sveicieni grupas „KARĒ" priekšnesumā, Sarmītes Radiņas dzeja, un pasākuma vadītāji – Latvijas Kultūras akadēmijas students Gints Andžāns, Madonas Tautas teātra aktrise Māra Gaidule un bibliotēkas direktore Imelda Saulīte – klātesošos aicināja kopīgi pāršķirt bibliotēkas vēstures lappuses, atcerēties darbiniekus, kas šajos gados tajā strādājuši…
Bet kas gan būtu jubileja bez apsveikumiem un ziediem! Pirmā jubilārus sveica rajona padome. Tās priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, vēlot bibliotēkas darbinieku saimei arī turpmāk neizsīkstošu radošo garu, izteica gandarījumu par to, ka pareizs un tālredzīgs bijis 2001. gadā pieņemtais lēmums par bijušās poliklīnikas ēkas pārbūvi un toreiz ieguldītais pusmiljons latu devis naudā neatsveramu atdevi visa rajona iedzīvotājiem – bibliotēka šodien nodrošina informāciju, ko vēlas saņemt lietotāji, piedāvā kulturālu, saturīgu laika pavadīšanu, sekmē mūžizglītības iespējas, kultūras mantojuma apzināšanu un popularizēšanu, un 2003. gadā bibliotēkas jauniegūtās telpas nu jau kļuvušas par šaurām. Arī rajona padomes izpilddirektore Ruta Klodāne neslēpa gandarījumu, ka rajona bibliotēka ir ieguvusi arī starptautisku skanējumu, aktīvi sadarbojas un noslēgusi sadarbības līgumu ar Madonas rajona padomes sadarbības partneriem Anikščos (Lietuvā) un Raplā (Igaunijā).
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.04.2008.
Autore: BAIBA MIGLONE
OĻĢERTA SKUJAS foto