No 16. janvāra līdz 6. februārim Latvijā norisināsies CSDD konkursa „Gribu būt mobils" pusfināli, kur piedalīsies katra reģiona 10 labākās komandas. Tas būs konkursa otrais posms. Pirmajā, neklātienes, posmā savas zināšanas un prasmes pārbaudīja ap 500 jauniešu komandas no visiem Latvijas novadiem.
Otrdien, 28. janvārī, pulksten 11 zinošākie Gulbenes un Madonas reģiona 6.-8. klašu skolēni sacentīsies par uzvaru pusfinālā Kusas pamatskolā Madonas novadā. Pusfināla cīņā piedalīsies Strautiņu pamatskolas komandas „Strauti 1" un „Strauti 7", Varakļānu vidusskolas 7.a klases komanda, Alūksnes pilsētas sākumskolas komanda „Vilki uz riteņiem", Stāķu pamatskolas komanda „Stāķi", Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas komanda „TORI", Kusas pamatskolas komanda „Kusa-67", Dzelzavas pamatskolas komanda „Netrafarētie", Varakļānu vidusskolas komanda „Magnētiņi" un Barkavas pamatskolas komanda „Quattro+1".
„Gribu būt mobils" pusfināla dalībniekus sagaida testi par ceļu satiksmes noteikumiem un satiksmes organizācijas jautājumiem. Skolēniem arī jāizstrādā un jārealizē mājasdarbs. Šā mācību gada konkursa mājasdarba tēma – „Ir labi būt labam". Komandai jāizveido savā skolā vai citā sabiedriskā vietā kampaņa vai pasākums par satiksmes dalībnieku savstarpējo kultūru un cieņu, par pamatu ņemot gājējus, velosipēdu un mopēdu vadītājus.
Fināla sacensībās pirmās vietas ieguvēja komanda saņems galveno balvu – izglītojošu ceļojumu 2000 eiro vērtībā. Arī fināla otrās un trešās vietas ieguvēju komandas saņems dāvanu karti ceļojumam, bet pārējos konkursa fināla kārtas dalībniekus gaida stilīgas balvas.
Konkursu rīko Ceļu satiksmes drošības direkcija. Projekta finansējumu nodrošina maksājumi no OCTA līdzekļiem, kurus ceļu satiksmes negadījumu novēršanas pasākumu veikšanai biedrības „Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs" kontā ieskaita apdrošināšanas sabiedrības.
24.01.2020.