Jauniešiem mūzika nav sveša. Ikdienā mūzika ir visapkārt – citi to klausās, citi apmeklē mūzikas skolu, privātas nodarbības. Tie, kam mūzika ir īpaši tuva, pat veido mūzikas grupas.
Madonā nu jau kādu laiku darbojas muzikāla apvienība „The pretty poisons", kuru nodibinājuši aktīvi jaunieši.
– Mūsu grupa „The pretty poisons" dibināta 2018. gada 22. februārī. Tā pastāv jau kādu laiku, bet uzskatu, ka tad vēl bijām ļoti jaunas un nepavisam nebijām gatavas nopietnam darbam. Lai gan tā varbūt nešķiet, mūzika ir ļoti atbildīgs un nopietns process. Kad grupā ienāca mūsu dziedātāja Amanda Randare, jau bijām kļuvušas apzinīgākas un gatavas nopietnam darbam. Pēc dažiem mēģinājumiem sapratām, ka gribam strādāt ar mūziku un spēlēt to uz skatuves, piedaloties pasākumos un notikumos, – atceras Ketija Kaicnere. – Mūzika katrai no mums bija un joprojām ir liela aizraušanās. Tā ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, un vēlējāmies šo mūsu aizraušanos parādīt arī līdzcilvēkiem, tāpēc izveidojām šo grupu.
Pašlaik grupā darbojas pieci dalībnieki, bet meitenes pastāsta, ka šobrīd tiek meklēts jauns dalībnieks, kas papildinātu grupas sastāvu, ienesot jaunas vēsmas un skatījumu.
– Šoreiz meklējam puisi, kas varētu dziedāt un aktīvi darboties grupas izaugsmē. Esam atradušas jau divus kandidātus, – smej Ketija.
Grupas sastāvs ir kolorīts. Katrs dalībnieks ir ar savu ikdienas skrējienu, interesēm un aizraušanos. Katram jaunietim grupā ir arī savi pienākumi un uzdevumi.
Amanda Randare atklāj, ka grupā ir dziedātāja, bet brīvajā laikā nodarbojas ar boksu un regulāriem treniņiem trenažierzālē, kā arī spēlē vijoli un klavieres mūzikas skolā.
Savukārt Amanda Siliņa grupā spēlē elektrisko ģitāru.
– Brīvajā laikā spēlēju volejbolu un apmeklēju treniņus. Lielākā aizraušanās ir suņi. Pēc 9. klases esmu nolēmusi mācības turpināt Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā, kur norisinās sagatavošana kinologiem, – par nākotnes plāniem runā Amanda.
Jēkabs Saliņš grupā spēlē akustisko ģitāru, bet brīvajā laikā – basketbolu un apmeklē mākslas skolu. Vendija Vestfāle spēlē basģitāru, taču brīvajā laikā – arī akustisko ģitāru un meklē grupai jaunas dziesmas. Ketija Kaicnere spēlē bungas un pastāsta, ka brīvbrīžos spēlē akustisko ģitāru, kā arī apmeklē sporta treniņus. Pašlaik nodarbojas ar jaunā dalībnieka meklējumiem.
Jautāti, kādu mūziku iecienījuši grupas dalībnieki, jaunieši norāda, ka galvenokārt tiek spēlēta popmūzika, citreiz tā ar instrumentu palīdzību vairāk tiek pārveidota roka stilā.
– Mēģinājumi notiek bērnu un jauniešu centrā jeb „Kubā" pie skolotāja Edmunda Vestmaņa. Pašlaik mēģinām kļūt patstāvīgāki un mācīties dziesmas bez skolotāja vadības. Mēģinājumi aizrit, spēlējot izvēlētās dziesmas. Kopīgi meklējam jaunas, kuras varētu spēlēt nākamajos pasākumos. Ir dziesmas, kuras cenšamies pārveidot interesantākā stilā. „Kuba" mūzikas zāle, kur notiek mēģinājumi, mums ir kļuvusi kā otrās mājas, jo tā ir vieta, kur varam izbēgt no ikdienas rutīnas un steigas un darīt to, kas patiešām patīk. Mēģinājumos nav saspringtas vides, bieži dzirdami mūsu smiekli un redzami smaidi. Pašas gribam piebilst to, ka sākumā ar spēlēšanu negāja tik viegli. Bija dziesmas, pie kurām bija jāiegulda liels darbs, lai tās izklausītos labi. Pašā sākumā mums grupā notika strīdi, bet galvenais ir uzreiz izrunāties un ieklausīties vienam otrā, ja ir kaut kas sakāms, tas jāsaka uzreiz, nevis šīs emocijas jātur sevī. Grupa ir mūs ļoti satuvinājusi. Tagad mēs esam kā labākie draugi un gandrīz visu darām kopā, ļoti daudz smejamies un smaidām, kad esam kopā. Pagaidām mūsu grupai nav ļoti daudz pasākumu, bet ja Madonas Valsts ģimnāzijā ir kāds pasākums, ļoti bieži tur var sastapt arī mūs. Pašlaik gatavojamies lielajam grupu konkursam „No baroka līdz rokam", ar kuru mums ir iespēja tikt uz Rīgu, un, ja uzvarēsim, tad mums būs iespēja spēlēt Dziesmu svētku ballītē. Ļoti ceram, ka ar laiku mums būs arvien vairāk pasākumu un ka kļūsim atpazīstamāki, – nākotnē cerīgi raugās jaunieši. – Vēlamies uzlabot savu spēlēšanas tehniku. Liela vēlme ir parādīt citiem jauniešiem, ka mūzika ir lielisks veids, kā pavadīt brīvo laiku, tā ļauj izpaust emocijas, kuras savā vecumā mēs vēl nesaprotam vai turam sevī. Caur mūziku pasakām to, ko nespējam izteikt vārdos, un ceram, ka tieši mēs varēsim būt paraugs tiem jauniešiem, kas gribēs nodarboties ar mūziku. Ir klusais sapnis, kas varētu īstenoties pēc vairākiem gadiem, ka brauksim uzstāties uz citām pilsētām, varbūt pat valstīm.
22.01.2020.