Laikraksta „Stars" redakcijā tika saņemta vēstule no kāda Mētrienas pagasta iedzīvotāja, kurš uzskata, ka šobrīd nevajadzīgi tiekot izšķērdēti pagasta līdzekļi, jo speciāli ar pagasta autobusu tiek vesti skolēni uz skolu, kaut gan tajā pašā laikā brauc arī sabiedriskais autobuss.
Tāpat bažas rada jautājums, kas notiks ar strādājošajiem pagasta iedzīvotājiem, kuri pārvietojas ar sabiedrisko transportu, ja tiks noņemts rīta un vakara maršruts.
„Labdien! Mūs, Mētrienas pagasta iedzīvotājus, nomāc viens fakts – kam bija izdevīgi slēgt Mētrienas pamatskolu? Šobrīd nevajadzīgi tiek izšķērdēti Mētrienas pagasta līdzekļi, jo no rīta pulksten 7 Mētrienas skolēnus speciāli ved pagasta autobuss, kaut gan šajā pašā laikā kursē sabiedriskais autobuss, ar kuru vairs pārvietojas tikai 1-2 cilvēki. Pēcpusdienā tiek braukts skolēniem pakaļ, arī šajā laikā kursē sabiedriskais autobuss. Kur ir izdevīgums, ja, braucot ar sabiedrisko transportu, tiek atmaksātas skolēniem autobusa biļetes? Kā tiek izlietoti Mētrienas pagasta līdzekļi, ja dienā lieki tiek nobraukti 50 kilometri? Ja sarēķina – cik tas sanāk nedēļā, mēnesī? Varbūt par šiem līdzekļiem var savest kārtībā galveno Mētrienas ceļu? Kas notiks ar mums, strādājošajiem, kuri pārvietojas ar sabiedrisko transportu, ja noņems šos rīta un vakara maršrutus? Papētot autobusu kustības sarakstu, Mētriena nav tā vieta, kur nekursētu autobuss skolēniem izdevīgā laikā. Līdz šim visi skolēni, kas mācījās Madonā, spēja pārvietoties ar sabiedrisko transportu. Ar cieņu –
Mētrienas iedzīvotājs."
Šī Mētrienas iedzīvotāja vēstule tika nosūtīta arī Madonas novada pašvaldības izpilddirektora vietniekam Ārim Vilšķērstam.
– Madonas novada pašvaldībā šī lieta tika izanalizēta. Izskatījām iespēju satiksmes autobusu pārcelt par 15 minūtēm vēlāk, lai ar to varētu braukt gan skolēni, gan citi pagasta iedzīvotāji. Diemžēl tiem, kuri satiksmes autobusu izmanto, lai nokļūtu darbavietā, šāda pārcelšana bija par vēlu. Šobrīd vienojāmies, ka viss paliek kā līdz šim un skolēni tiek pārvadāti ar skolēnu autobusu, arī satiksmes autobuss kursē pēc grafika. Protams, tiks meklēti risinājumi, lai apmierinātas ir visas puses – gan tie, kuri satraucas par sabiedriskā autobusa nākotni, pašvaldības līdzekļu tērēšanu, gan vecāki, kuru bērni brauc uz skolu Madonā. Līdz šī mācību gada beigām viss saglabāsies kā līdz šim, – skaidroja Āris Vilšķērsts.
Laikā, kad vēstule tika saņemta, viedoklis un skaidrojums tika lūgts toreizējam Mētrienas pagasta pārvaldes vadītājam Andrim Dzenovskim.
– Pēc Mētrienas pamatskolas slēgšanas ir divpadsmit bērni, kas mācības turpina Madonas izglītības iestādēs. Bērni ir dažāda vecuma, un ne visi bērni dzīvo Mētrienas centrā. Sabiedriskais autobuss uz Madonu brauc pulksten 7 no rīta. Bērniem, kuri nedzīvo centrā, jāceļas ļoti agri un ceļš līdz pieturai jāmēro kājām. Stundas skolā sākas pulksten 8.10, bērni, braucot ar sabiedrisko autobusu, skolā ir jau pulksten 7.30. Manuprāt, tas ir ļoti agri, bērni ir noguruši, un tas ietekmē arī mācības, – uzskatīja Andris Dzenovskis. – Braucot ar skolēnu autobusu, bērni skolā Madonā ierodas pulksten 8. Tāpat ar šo autobusu tiek vesti bērni uz Praulienas autobusu, kas Mētrienā ir pulksten 7.30. Savukārt no Madonas autobuss izbrauc pulksten 15. Ja bērni aizkavējas, šoferis vienmēr sagaida, līdz ar to skolēni mājās nokļūst laikā. Bērniem ir jābūt prioritātei, nodrošinot kvalitatīvu mācību procesu, iespēju nokļūt izglītības iestādēs.
Bet uz Mētrienas pagasta iedzīvotāja jautājumu, vai par tiem līdzekļiem, kas tiek tērēti, dienā lieki nobraucot 50 km, nebūtu iespējams savest kārtībā galveno Mētrienas ceļu, Andris Dzenovskis atbildēja: – Ceļš katru gadu tiek uzraudzīts, ir aizlāpītas bedrītes. Asfalts ir liets vēl tālajos astoņdesmitajos gados, un šo gadu garumā tas ir nolietojies, laika gaitā kļuvis viļņots, bet, lai to padarītu gludu, nepieciešams virskārtu frēzēt. Pašlaik diemžēl šādu līdzekļu un iespēju pagasta pārvaldei nav.
Mētrienas pagasta iedzīvotāju satrauca jautājums par strādājošajiem iedzīvotājiem, kuri pārvietojas ar sabiedrisko autobusu, – kas notiks ar viņiem, ja šie rīta un vakara reisi tiks noņemti.
– Nevienā brīdī nav bijis nodoma likvidēt kādu autobusa reisu, kas brauc no Mētrienas uz Madonu vai otrādāk. Reisi ir izplānoti tā, lai skolēni tiktu uz skolu, strādājošie –
uz darbu, tāpat arī vakaros, lai varētu pulksten 18 braukt uz Mētrienu. Tāpat ir arī saskaņots reiss ar Rīgas autobusu, lai nepieciešamības gadījumā varētu tikt mājās. Par sabiedriskā autobusa reisiem un maršrutu slēgšanu iedzīvotājiem nevajadzētu satraukties. Savukārt iedzīvotājus vēlos aicināt ar jautājumiem vērsties pagasta pārvaldē, lai kopīgi varētu rast to risinājumus, – pie pagasta iedzīvotājiem vērsās Andris Dzenovskis.
21.01.2020.