Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Ērgļu novada sociālās aprūpes centram 60

IEVA DŪDUMA, Ērgļu novada sociālās aprūpes centra vadītāja

Autors • 14.01.2020.

Ērgļu novada sociālās aprūpes centram 60
Burtu lielums

Vēstures faktos minēts, ka Madonas rajona Ērgļu strādnieku ciematā bijušajā muižas staļļa ēkā 1960. gada 1. janvārī tika nodibināts Ērgļu invalīdu nams.

Ar 1964. gadu iestādei nomainīts nosaukums un to dēvē par Ērgļu pansionātu, 1998. gadā pansionāts tiek pārdēvēts par veco ļaužu un invalīdu pansionātu „Ērgļi". Nemainoties pansionāta misijai – rūpēties par veciem ļaudīm -, šodien iestādi dēvējam par Ērgļu novada sociālās aprūpes centru. Par godu šiem notikumiem 2020. gada 9. janvāra pēcpusdienā aprūpes centra telpās atzīmējām Ērgļu novada sociālās aprūpes centra 60 gadu jubileju.
Ar labiem vārdiem pieminējām iestādes bijušos direktorus: Elvīru Sarmoni, Pēteri Milni, Ainu Zirnīti, Elitu Ūdri. Vakara gaitā uzklausījām direktoru stāstījumu par dažādiem ar iestādi saistītiem vēstures notikumiem. Darbinieki stāstīja par interesantiem un komiskiem atgadījumiem pansionātā 60 gadu laikā. Pansionātam kādreiz bijusi liela saimniecība, kurā strādājuši darbinieki un iemītnieki. No iegūtajiem produktiem pansionāta iemītniekiem tika gatavotas gardas maltītes. Ar smaidu uz lūpām secinājām, ka gadu gaitā aprūpes centra iemītnieki daudz nemainās un iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumi šodien ir līdzīgi kā tālajā 1960. gadā.
Runājām par iestādes attīstību, telpu remontiem un centra apkārtnes izmaiņām gadu griezumā. Mainījušies ir sanitārēm pieejamie aprūpes līdzekļi, prasības aprūpes pakalpojuma sniedzējiem un pulka noteikumu, kas regulē grāmatvedības uzskaiti un ikdienas saimnieciskos darbus.
Prieks, ka ciemos bija atnākuši kupls skaits bijušo un esošo darbinieku, saņēmām dzimšanas dienas sveicienus no Ērgļu PII „Pienenīte", Ērgļu saieta nama, PSIA „Ērgļu slimnīca" pārstāvjiem, domes priekšsēdētāja Guntara Velča un mūsu mazā brāļa – Ērgļu novada sociālās aprūpes centra „Kastaņas". Ar ziediem, laba vēlējumiem un īpašām dāvaniņām mūs sveica bijušie Ērgļu pansionāta darbinieki.
Paldies visiem jubilejas pasākuma apmeklētājiem un patiess paldies visiem Ērgļu novada sociālās aprūpes centra darbiniekiem. Katrs no jums saņēma atslēgas piekariņu ar vārdiem: „Ir tik labi, ka Tu esi." Lai šī mazā dāvaniņa jums ikdienā atgādina par to, cik svarīgi bijāt, esat un būsit aprūpes centram!


15.01.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px