Daudzviet Latvijā pašvaldības, aicinot iedzīvotājus aktīvi piedalīties Ziemassvētku noskaņas radīšanā, rīko konkursus par skaistāko Ziemassvētku noformējumu. Viedokli, vai arī mūspusē būtu jāatjauno šī tradīcija, lūdzu izteikt Bērzaunes un Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Edgaru Lāci, kā arī Liezēres pagasta pārvaldes vadītāju un Vestienas pagasta pārvaldes vadītāja p. i. Artūru Vāveri.
Vajadzētu atjaunot
– Šo tradīciju noteikti vajadzētu atjaunot. Tas bija labs ar Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanu saistīts pasākums, kas rosināja daudzus vēl vairāk piedomāt pie savu īpašumu noformēšanas. Protams, rīkojot šādu konkursu, būtu jāpārdomā vērtēšanas kritēriji, taču jebkurā gadījumā tas varētu būt konkurss par labāko vai skaistāko svētku noformējumu. Bet ne tikai, – atzīst Edgars Lācis. – Varētu būt arī citi akcenti, kā, piemēram, gaumīgākais vai izdomas bagātākais noformējums. Katrā ziņā jebkurš pasākums, kas mudina sakopt īpašumus, to apkārtni, ir atbalstāms un pozitīvi vērtējams.
Objektu noformējumu varētu izvērtēt vairākās kategorijās. Savā starpā varētu sacensties individuālās mājas, daudzdzīvokļu mājas, uzņēmumu ēkas, bet vai vajadzētu rīkot konkursu arī pašvaldību iestāžu vidū – domāju, ka ne. Tās tāpat ir jānoformē, kas tiek arī darīts. Pašvaldības iestādes Ziemassvētku un Jaunā gada noskaņās jau ir cita par citu skaistākas. Ir patīkami tās vērot un atzinīgi novērtēt to, kas citiem varbūt ir izdevies pat labāk un oriģinālāk, lai nākamajā gadā šo pieredzi varētu arī paši pārņemt. Iespējams, konkursi par labāko noformējumu būtu jāatjauno ne tikai Ziemassvētkos, bet arī vasarā, lai kā agrāk noteiktu sakoptākās mājas un lauku sētas.
Tas varētu motivēt
– Ļoti iespējams, šāda konkursa rīkošana par skaistāko svētku noformējumu varētu motivēt vēl kādu pievērst uzmanību savas mājas, sētas vai loga izgreznošanai vai arī iepriekšējo gadu izgaismojumu papildināt ar jauniem elementiem, – uzsver Artūrs Vāvere. – Katrā ziņā atceroties konkursu par skaistāko Ziemassvētku noformējumu pirms vairākiem gadiem, kad labākie tika arī apbalvoti, jāatzīst, ka tas bija labs motivators. Atjaunojot šo tradīciju, apbalvot vajadzētu privātmāju īpašniekus un uzņēmējus, bet ne pašvaldības iestādes. Priecē, ka Ziemassvētku un Jaunā gada noskaņās īpašumi arī mūspusē top gaišāki. Mūsdienās izgaismojuma elementi, dažādi dekori kļūst aizvien pieejamāki, un šo iespēju savu māju un pagalmu izdaiļošanā izmanto daudzi iedzīvotāji.
03.01.2020.