Vieni no skaistākajiem svētkiem, kad kopā sanāk ģimenes, veidojot mirkļus un atmiņas, katra sirdī iededzot cerības liesmu, ir Ziemassvētki.
Madonas Valsts ģimnāzijas lielā ģimene līdz ar audzēkņu vecākiem un vecvecākiem 19. decembrī pulcējās Madonas kultūras namā, lai godinātu labākos skolēnus un priecātos kopā ar visiem pasākumā „Ļaujies Ziemassvētku lidojumam".
– Gada beigās cilvēki izvērtē to, kas ir sasniegts. Skolā šāds izvērtējuma laiks ir divreiz gadā, – atklājot sarīkojumu, teica Madonas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece mācību darbā Solita Medene. – Beidzies pirmais mācību semestris, un gribam teikt atzinīgus vārdus tiem skolēniem, kuri ļoti veiksmīgi, radoši, pašapzinīgi darījuši savu tiešo pienākumu – labi mācījušies. Madonas Valsts ģimnāzijā, beidzot pirmo mācību semestri, ir trīspadsmit teicamnieki. Viņi tiek apbalvoti ar skolas Goda rakstu: 7.b klasē – Kate Iesalniece, Loreta Tropa, 9.b klasē – Lauris Kaparkalējs, Anete Tropa, Vika Vogina, 10.a klasē – Elīza Elsiņa, 10.b klasē – Agnese Aizpuriete, 11.b klasē – Karīna Kalniņa, Lelde Pavloviča, 12.b klasē – Ralfs Bormanis, Paula Silava, Jēkabs Sināts un Tīna Kristiāna Vāciete.
– Domās gribu atgriezties bērnībā, kad, sniegam putinot, salam kniebjot vaigos, pa dziļām kupenām brienot, pārnesām eglīti mājās, – savā svētku izjūtā pakavējās skolas direktore Vanda Maderniece. – Atceros zīlīti klauvējam pie loga un leduspuķes loga rūtīs. Laikapstākļi ir mainījušies, taču nemainās tas, ka, gaidot Ziemassvētkus, mēs gaidām brīnumu. Noteikti gribam sagādāt brīnumu arī citiem, lai pasaule kļūtu gaišāka, tīrāka, labāka. Daudzi skolēni, kurus šodien sveicām ar sasniegumiem mācību darbā, saviem vecākiem jau sagādājuši brīnumu. Pienākot Ziemassvētkiem, mums katram gribas izjust sirdsmieru. Mūsu laimības zeme ir mūsu mājas, kur varam dalīties ar saviem mīļajiem priekā, mīlestībā un visā labajā, kas ir mūsos pašos. Lai darām to svētkos un arī ikdienā!
Turpinājumā skolas audzēkņi klātesošos aizveda Ziemassvētku ceļojumā, kur katra klase bija sagatavojusi muzikālu, dejisku vai teatrālu priekšnesumu. Kā vienmēr siltas un tīras emocijas radīja Madonas Valsts ģimnāzijas jauktais koris diriģentes Ijas Voiničas-Grīnas vadībā – kolektīvs, kas nākamajā gadā noteikti būs XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pilntiesīgs dalībnieks.
27.12.2019.