Skanot dziesmām, skanot zvaniem,
nāk Ziemsvētku nakts,
nāk brīnumu nakts, ko gaidām…
Lai katram acīs mirdz Ziemsvētku miers,
mirdz Ziemsvētku prieks ik smaidā!
Sagaidot
svētkus, sirsnīgi sveicu Madonas novada un pārnovadu ģimenes, īpaši
dziedošās un muzicējošās, Vislatvijas "Spieta" 30. jubilejas gadā!
Tiem, kuri nepaguva redzēt dokumentālo videostāstu (tas daļēji veidots arī kā koncertuzvedums), būs iespēja to redzēt rudens pusē Madonas kinoteātrī "Vidzeme". Videostāstu "Dziesmu "Spietam" – 30" veidojusi režisore Anita Kļaviņa, montāža –
Vidzemes TV videooperators Kārlis Kumsārs. Viņam esmu ļoti pateicīga par sadarbību. Par atbalstu videostāsta tapšanā sirsnīgs paldies un sveiciens Ziemassvētkos Madonas novada pašvaldībai.
Videostāsts tiks vēlāk nodots Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā kā kultūrvēsturiska liecība, veltīta Latvijas simtgadei, par Madonas novada un pārnovadu – citu Latvijas novadu – dziedošo un muzicējošo ģimeņu "Spieta" aktivitātēm Latvijā 30 gadu garumā. Muzejā glabājas arī ceļojošā izstāde, veltīta dziedošajām un muzicējošajām ģimenēm, to draugiem, pasākumu reizēm, atbalstītājiem un labvēļiem, kuru veidojusi māksliniece Danute Vēze sadarbībā ar "Spieta" vadītāju Anitu Kļaviņu, savukārt Madonas bibliotēkas lasītavā tās vadītāja, dzejniece Sarmīte Radiņa sakopojusi visus materiālus par "Spieta" darbību Madonas novadā un Latvijā, kas atainoti preses slejās.
Sirsnīgs izvērtās 3. novembrī Vislatvijas "Spieta" darbības 30. jubilejai veltītais pasākums ar dokumentālā videostāsta "Dziesmu "Spietam" – 30" pirmizrādi. Par atbalstu pasākuma organizēšanā un norisē sirsnīgs paldies un mīļi sveicieni Ziemassvētkos informatīvajiem atbalstītājiem – SIA "Laikraksts STARS" redaktorei Baibai Miglonei, Inesei Elsiņai, Dacei Sniedzei, Agrim Veckalniņam, Agritai Nusbaumai-Kovaļevskai un citiem darbiniekiem, SIA "Erante" direktoram Jānim Eriņam, maketētājai Ilutai Ošai, SIA "Junge" valdes priekšsēdētājam Kasparam Garlejam un realizācijas daļai, Madonas patērētāju biedrībai un valdes priekšsēdētājam Jānim Zaharam, "Puķu sētai", veikalam "Ziedu dārzs". Īpašs paldies un sveicieni Ziemassvētkos galvenajam atbalstītājam – Madonas novada pašvaldībai (vad. Agris Lungevičs), kultūras nodaļai – Daigai Torsterei, Ingai Arājai, sabiedrisko attiecību speciālistei Ilzei Riekstiņai, Antrai Gotlaufai, Madonas kultūras nama direktorei Ilzei Šulcei un darbiniekiem, Madonas kinoteātra vadītājam Aigaram Novikam. Īpašs paldies Ērgļu novada kultūras darba vadītājai Sandrai Avotiņai, brāļiem Uldim Vabulim, Andrim Baņukalnam, sveicieni Zintai Saulītei, Mārītei Breikšai. Mīļš paldies visiem spietotājiem, īpaši Vītolu ģimenei, Gavariem-Novikiem, Kumsāru, Raģeļu ģimenēm, Ingrīdai un Dzintaram Bērziņiem, Lolitai Kostjukovai, Kļaviņu ģimenei un citiem par sadarbību 30 gadu garumā. Gaišus Ziemassvētkus ilggadējai "Spieta" pasākumu noformētājai Agritai Aivarei, Vidzemes TV (Sandrai Zariņai, Kārlim Kumsāram)! Visiem lieliem un maziem mūsu novada ļaudīm, mūsu Latvijai vēlu mierpilnus, ģimeniskus Kristus dzimšanas svētkus! Darbīgu, veiksmīgu, Dieva svētītu, laimīgu jauno, 2020., gadu!
20.12.2019.