… par septiņgadīgā mazdēla jautājumu: "Kas notiek, kad nomirst valsts?" Centos skaidrot un vienlaicīgi domāju, kāpēc tāds jautājums.
Atcerējos, iepriekšējā dienā skatījos, un arī viņš kādas 10 minūtes, par seno maiju civilizāciju (viena no Centrālamerikas ciltīm), ka ir jauni atklājumi par maiju būvētiem ceļiem, kanāliem, celtnēm, ko pārņēmuši džungļi, to un daudz ko citu iespējams redzēt, pateicoties aerolāzerskenēšanai. Droši vien tas izprovocēja šo domu, bet varbūt bērna zemapziņā rosās dažādi jautājumi par dzīvi sev apkārt. Pēc mirkļa mazdēls atkal bija atbilstoša vecuma bērns, runāja par lego robotiem, skolā sapelnītiem mīnusiem, plusiem utt.
Tuvojas Ziemassvētki un ziemas saulgrieži, vienalga, kuri no tiem katram tuvāki, galvenais, lai vairāk vai mazāk dvēselē harmonija, kas mums visiem nepieciešama, jo politiskajās partijās, opozīcijās un pozīcijās nevar saprast, kas ir kura pusē, notiek amatu dalīšana, pārdalīšana, it kā tautas labklājības vārdā. Vēl nesen valsts svētkos bijām vienoti, priecīgi un lepni par Latviju un Latvijas varoņiem, armiju, bet cerēsim, ka politiskā viļņošanās norims. Mums katram ir savi pienākumi, gaidas un cerības. Būsim laimīgi, jo īstenībā viss ir labi!
10.12.2019.