Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Vēl ir laiks

Redakcija

Autors • 04.04.2008.

Burtu lielums

Vēl pagājušās nedēļas vidū zeme ar debesīm sniega virpuļos teju vai griezās kopā, bet nu jau siltie saules stari šīs atmiņas padarījuši šķietami ļoti tālas. Sniegpulkstenīši, atbrīvojušies no sniega kupenām, atkal priecē acis un mēģina arī sasildīt dvēseli… Temperatūras stabiņš brīžiem uzkāpj aprīlim tik neraksturīgi augstu, ka pat sinoptiķi joku dienā – 1. aprīlī – ierunājās par siltuma rekordiem.

Taču sakarst ne tikai gaisa temperatūra. Gana spraiga šī nedēļa ir bijusi arī politiskajās aprindās. Valdošā koalīcija atbalstīja jaunu (jau kuro variantu!) „Lattelecom" privatizācijas modeli, kaut gan ne tik lielā vienprātībā, kā 9. Saeimas laikā pierasts, jo vismaz viena koalīcijas partija – tēvzemieši – ir paziņojusi, ka to neatbalstīšot.

Vēl lielāku eļļu ugunij pielēja Valsts kontroles atzinums par Satiksmes ministrijas līdzekļu nelietderīgu izmantošanu. Satiksmes ministrs A. Šlesers televīzijas kameru priekšā nekautrējās visai valstij paziņot, ka, kamēr viņš būšot ministrs, tikmēr Valsts kontroles spiedienam nepakļaušoties. It kā tā būtu viņa personīgā, nevis nodokļu maksātāju nauda, ko Valsts kontrole iesaka taupīt un nelietderīgi netērēt.

Ainars Šlesers, spriežot pēc viņa izteicieniem, netaisās taupīt pat valsts naudu, toties finanšu ministrs Atis Slakteris šonedēļ aicinājis Latvijas iedzīvotājus pašreizējos ekonomiskajos apstākļos neizdarīt lielus pirkumus un savos tēriņos būt samērīgiem.

Cik būs to, kas ieklausīsies finanšu ministra aicinājumā? Nedomāju, ka daudz, jo pārāk daudzi jau ir apjautuši, cik ērti ir baudīt dažādus labumus, izmantojot kredītus.
Šonedēļ, protams, turpinās arī parakstu vākšana par Satversmes grozījumiem, kas pavērtu iespēju arī tautai atlaist Saeimu. Pilsoņi ierodas parakstu vākšanas vietās, tomēr ne tik aktīvi, lai būtu jau pārliecība, ka nepieciešamo parakstu skaitu izdosies savākt. Bet, ai, kā vajadzētu, lai arī virs Saeimas deputātu galvām, kā teiktu bijusī prezidente Vaira Vīķe- Freiberga, karātos Dāmokla zobens. Vai – kā saka Lubānas novada priekšsēdētājs Miķelis Gruzītis – žagaru bunte jeb mehānisms, kas neļautu tautas priekšstāvjiem ieslīgt pašapmierinātībā un visatļautībā. Lai varasvīri neiedrošinātos tautai tik nekaunīgi paziņot, ka, vadot ministrijas, nerēķināsies ar valsts augstākās kontroles institūcijas atzinumiem un ieteikumiem.
Katrā ziņā laiks vēl ir, lai aizietu un parakstītos.

Autore: ASTRA ZAGORSKA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px