Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Automašīnai ielūstot ledū, iet bojā četri cilvēki

AGRITA NUSBAUMA-KOVAĻEVSKA

Autors • 02.12.2019.

Burtu lielums

Vakar, 2. decembrī, pulksten 9.11 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Madonas novada Aronas pagastu, kur, kā liecināja sākotnējā informācija, uz ledus atrodas automašīna, kurā iekšā atrodas cilvēki.

Kā informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa, ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka automašīna bija nobraukusi no ceļa, apgāzusies uz jumta, ieslīdējusi dīķī un ielūzusi ledū tā, ka tikai riepas bija redzamas laukā no ūdens.
– Pirms VUGD ierašanās no automašīnas saviem spēkiem izkļuva divi cilvēki, no kuriem viens bija devies uz tuvējām mājām, lai zvanītu uz 112. Abi cilvēki, kuri no automašīnas izkļuva pirms VUGD ierašanās, tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, – pastāstīja Sandra Vējiņa. – Ugunsdzēsēji glābēji no noslīkušās automašīnas izcēla vienu noslīkušo, bet pārējo noslīkušo izcelšana bez speciālā papildaprīkojuma izmantošanas nebija iespējama. Ugunsdzēsēji glābēji ar vinčas palīdzību automašīnu no dīķa izvilka un no tās izcēla vēl trīs noslīkušus cilvēkus.
Aronas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Piekalns zināja stāstīt, ka traģēdija notikusi ceļa Šķūri-Liezēre 1. km.
– Cik man zināms, cietušie un bojāgājušie cilvēki bija ceļā uz darbu. Nevaru apgalvot, vai tie bija Aronas pagasta iedzīvotāji, jo sākotnējā informācija liecina, ka automašīnā atradās mežstrādnieku brigāde, bet man nav zināms, vai pagastā šāda brigāde ir bijusi. Tāpat nav zināma arī automašīna un iemesli, kāpēc tā saslīdējusi. To noteikti skaidros Valsts policija, – norādīja Aronas pagasta pārvaldes vadītājs.
VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem uz ceļiem, izvēlēties laikapstākļiem un ceļa segumam atbilstošu ātrumu. Gadījumā, ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties jāzvana uz 112.
Valsts policijā informēja, ka dīķī bija iebraucis mikroautobuss Volkswagen Transporter. Cietušie un mirušie ir vīrieši.
Par notikušo policija sākusi kriminālprocesu, kurā tiks skaidroti notikušā apstākļi. Pašreizējā policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka ceļš konkrētajā posmā bijis
apledojis.


03.12.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px