Aizvadītajā sestdienā Madonas kultūras namā bijām aicināti uz Dziesmu svētku ieskaņu koncertu. Galvenokārt tā bija sadziedāšanās, savstarpējās pašvērtēšanas vajadzība, pleca izjūtas atrašana, satikšanās dziesmā pēc darba interesantā, grūtā, bet skaistā repertuāra mēģinājumos.
Koncerts bija arī kā pirmā kopmēģinājuma noslēgums, kur kori parādīja tērpus, arī uzstāšanās peripetijas – uziešana uz skatuves, nonākšana, visas citas nianses. Tas bija ieskaņu koncerts pirms skates, pirmo reizi kori kopā iedziedāja visu repertuāru, jo atsevišķi tika strādāts ar jauktajiem koriem, atsevišķi – ar sieviešu koriem.
Liela nozīme koncerta norisē bija pavadošajai grupai. Koncertmeistare – Ilze Tomsone. Grupas dalībnieki – bērnu un jauniešu centra estrādes studijas dalībnieki: ģitāra – Artūrs Grudulis, basi – Madara Rauda, bungas – Elita Erele.
Kad koncerta nobeigumā uz Madonas kultūras nama skatuves nostājās viss kopkoris – rajona jauktie kori, sieviešu un vīru kori -, zālē palika salīdzinoši maz skatītāju. Kā viņi atzina – pieņem šo koncertu kā dāvanu kopā ar iespējamajām izjūtām, kas varētu būt, esot skatītāju rindās jūlijā Mežaparkā, Rīgā. Klausītāju un līdzjutēju rindās bija koru dziedātāji, diriģenti. Pēc koru skates, kas Madonas kultūras namā notiek rīt, varēs jau spriest par niansēm, un vērtētāja tad būs žūrija. Madonas rajona koru skatē piedalīsies jauktie kori, sieviešu un senioru kori, kopkorī dziedās arī Madonas Valsts ģimnāzijas jauniešu koris (viņiem savs repertuārs).
Atsevišķi bija strādāts ar sieviešu koriem, atsevišķi – ar jauktajiem koriem, un tagad visu veikumu varēja salikt kopā, uzzināt, kā saskan. Dziedātāji atzīst, ka repertuārs esot diezgan grūts, un vēl nevar tā īsti pateikt, kā tūkstošbalsīgi skanēs, piemēram, Jāzepa Vītola dziesma "Ar kristālspodriem stariem"…
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 05.04.2008.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
OĻĢERTA SKUJAS foto