Novembris allaž nāk ar krietnu siltumu, pašapziņas un mīlestības devu. Šis ir laiks, kad gan domās, gan darbos sildām un apskaujam mūsu mīļo Latviju, tautiešus un izgaismojam takas, kas ved mūs pa atmiņu ceļiem un vēsturiskiem notikumiem, kuri ļauj mums dzīvot brīvā Latvijā.
16. novembrī Praulienas skolas zāle bija piepildīta ar pasākuma apmeklētājiem, lai godinātu ne tikai Latviju svētkos, bet arī lai pieminētu novadnieku, ģenerāli Jāni Ezeriņu 125. jubilejā. Pasākumu atklāja pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Gotlaufs ar svētku uzrunu, novēlot, lai katrs mūsu pagasta iedzīvotājs uzskatītu, ka Latvija ir mūsu valsts un mēs esam piederīgi savai valstij, katram ticēt sev un iedvesmot citus.
Praulienas pagasta bibliotekāre Lilita Cimdiņa iepazīstināja ar ģenerāļa dzīvesstāstu un rādīja sagatavoto prezentāciju. Ļoti īsi atskatoties uz Lilitas stāstīto: „Ģenerālis dzimis Praulienas pagasta „Skubos" (tagad „Kalnazīles") lauksaimnieka ģimenē. Izglītojies ģimnāzijā, vēlāk ieguvis mērnieka izglītību un strādājis par mērnieku. Laika posmā no 1918. gada rudens līdz 1920. gadam Ezeriņš aktīvi piedalījās Latvijas Brīvības cīņās un to noslēgumā bija uzdienējies līdz pulka komandiera pakāpei. Viņa veikums Brīvības cīņu laikā novērtēts ar diviem Lāčplēša Kara ordeņiem. 1925. gadā Jānis Ezeriņš ieguva pulkveža pakāpi, bet 1936. gadā tika paaugstināts par ģenerāli. 1940. gada vasarā viņš tiek atstādināts no amata, jo izteicis gatavību dot pavēli padotajām karaspēka daļām izrādīt bruņotu pretošanos ienākošajai Sarkanajai armijai. 1941. gada 14. jūnijā apcietināts un izvests uz soda nometnēm, bet vēlāk notiesāts uz 10 gadiem. Jānis Ezeriņš miris 1944. gada 16. martā Kotlasas soda nometnēs."
Ģenerāļa meita Benita Tauriņa dalījās atmiņās par savu tēvu un par to, ka izsūtījums skāra visu ģimeni.
Ģenerālim Jānim Ezeriņam veltīta izstāde un prezentācija apskatāma Praulienas bibliotēkā līdz 7. decembrim.
Atzīmējot Latvijas jubileju, pasākumā tika godināti tie darbīgie cilvēki, kuri ar savu darbu devuši ieguldījumu Praulienas pagasta izaugsmei.
Praulienas pagasta pārvaldes vadītājs Valdis Gotlaufs pasniedza Atzinības rakstu un piemiņas balvas: Daces Āboliņas audžuģimenei – par atbalstu un pacietību; Baibas Kalniņas audžuģimenei – par labsirdību un mīlestību; Anitrai Lauvai – par inovatīvu un kvalitatīvu izglītības darba organizēšanu un vadīšanu; Līgai Zommerei – par mīlestību pret darbu un sirsnīgām attiecībām pret līdzcilvēkiem; Inetai Ikauniecei – par godprātīgu darba veikšanu Praulienas pagastā un iejūtību pret līdzcilvēkiem; Intai Pekšai – par ilggadēju un godprātīgu darbu Vistiņlejas kapu sakopšanā un pagasta teritorijas labiekārtošanā; Taigai Ozoliņai – par godprātīgu un kvalitatīvu sava darba veikšanu; Rūdolfam Medenim – par veiksmīgu ZS „Kalna Rubeņi" vadīšanu un ieguldījumu Praulienas pagasta lauksaimniecības attīstībā; Vilciņu ģimenei – par ilggadēju ieguldījumu un neatlaidīgu darbu, veicot uzņēmējdarbību laukos.
Visa pasākuma laikā no sirds sasildījām mūsu Latviju ar dziesmām un dejām.
Par svētku koncertu paldies jāsaka: Samantai Cerukai (kokle) un Adrijai Apinei (solo), kuru izpildītā dziesma „Dieviņš bija, Dievs palika" aizkustināja skatītāju sirdis; Lilitai Cimdiņai un Mārai Zavackai par prezentāciju Jāņa Ezeriņa piemiņai; PII „Pasaciņa" mazajiem dziedātājiem, skolotājai Judītei Gūtei, kuri ar savu gaišo un saulaino priekšnesumu iepriecināja visus skatītājus; Praulienas pagasta jauktajam korim, diriģentam Jānim Rijniekam un koncertmeistarei Ievai Hartmanei; deju kopai „Saikavieši", vadītājai Jolantai Anusānei; bērnu deju kolektīvam „ZIG-ZAG" un jauniešu deju kolektīvam „Pinums", vadītājai Daigai Maderniecei. Kolektīviem un vadītājiem gribas pateikt paldies par radīto svētku un kopības izjūtu.
27.11.2019.