17. novembrī Ošupes pagastā norisinājās ploginga skrējiens, tajā piedalījās 20 multifunkcionālā centra „13. km" bērni un jaunieši.
– Vasarā bija iespēja piedalīties ploginga skrējienā, kas norisinājās Sarkaņu pagastā. Vēlējāmies šādu pasākumu organizēt arī mūsu pagastā. Dalībnieki tika nodrošināti ar nepieciešamo ekipējumu – atkritumu maisiem un cimdiem, un devāmies 13 kilometru garā skrējienā, – pastāstīja multifunkcionālā centra „13. km" vadītāja Dace Kalniņa.
Maršruta kopējais garums bija 13 kilometru, kas atspoguļo multifunkcionālā centra nosaukumu.
– Ceļa posms tika izveidots kā aplis, kuru bērni veica, sadaloties komandās un ejot viens otram pretī, katra komanda pa savu ceļa pusi. Lai gan maršruts likās ļoti garš, bērni bija priecīgi un gandarīti par paveikto. Skrējiena laikā tika savākti 25 maisi dažāda veida atkritumu. Starp dažādiem iepakojumiem, pudelēm tika atrasts pat automašīnas stikls un medikamenti. Tā vietā, lai neatgriezeniski piesārņotu mūsu dabu, visus šos atkritumus plogingā var savākt un pareizi utilizēt vai nodot pārstrādei, lai dāvinātu tiem otro dzīvi. Papildus acīmredzamajiem ieguvumiem apkārtējai videi plogings pozitīvi ietekmē arī dalībnieku veselību. Šis skrējiens bija mūsu dāvana Latvijai dzimšanas dienā, – uzsvēra Dace Kalniņa.
Savukārt dienas izskaņā bērni un jaunieši noskatījās Guntas Gaidamavičas dokumentālo filmu „Palikt pa vidu. Lubānas klānos", kas stāsta par notikumiem Lubāna ezera apkaimē 20. gadsimta 40. gados, kad viens otru nomainīja dažādi okupācijas režīmi. Tas bija izaicinājums ne tikai radu un kaimiņu attiecībām, bet arī katra spējai saglabāt cilvēcību.
20.11.2019.