Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Ģitāristu sesijas” noslēguma koncerts

Redakcija

Autors • 02.04.2008.

“Ģitāristu sesijas” noslēguma koncerts
Burtu lielums

„Ģitāristu sesijā 2008", kas jau vienpadsmito reizi notika Madonā skolēnu brīvlaikā, varēja piedalīties ikviens interesents, kas vēlas mācīties spēlēt ģitāru vai bungas.
Dalībai sesijā nav vecuma, dzimuma un zināšanu līmeņa ierobežojuma, jo pasākums ir mūziķu pieredzes apmaiņas iespēja, mūzikas stilu parāde, profesionalitātes spogulis, paaudžu tikšanās vieta, draugu iepazīšana un muzikālu projektu rašanās vieta.

11 gadu laikā „Ģitāristu sesija" devusi pieredzi un zināšanas 726 jaunajiem ģitāristiem un bundziniekiem. Basa, solo ģitāristu un bundzinieku apmācību nometnē meistarklases snieguši labākie Latvijas meistari un vieslektori no ārzemēm, jo sesijā meistarklases notiek latviešu, kā arī krievu un angļu valodā. Sesijas laikā top jauni muzikāli projekti, kurus dalībnieki šogad atskaņoja noslēguma koncertā 28. martā Madonas kultūras namā.
„Ģitāristu sesijas 2008" ietvaros tika realizēta jauna ideja – skaņu un gaismu tehnoloģiju seminārs, uz ko bija aicināti kultūras darbinieki, gaismu, skaņu operatori no visas republikas.

Viss izdevās lieliski, jo beigu koncerta laikā seminārs nebeidzās un tikai uzņēma sparu.
Apmācību programma „Ģitāristu sesijā 2008" ir veidota vispusīgi, tajā ir iekļauti dažādi muzicēšanas stili, kā arī lekcijas par liriku un producēšanu.

Sesijā varēja sastapt ģitārspēles virtuozu no Sanktpēterburgas Krievijā Alekseju Liapko. Tajā piedalījās arī ģitārists no Anglijas Endijs Beikers (Andy Baker).
Beigu koncerts bija grandiozs pasākums, ar ļoti daudziem pazīstamiem izpildītājiem un grupām, kā Jolanta Gulbe, Deniss Paškevičs, A. Liapko (Krievija), Medieval Child, The Deep, Francis Dove (ģitāra). Tik daudz un dažādu profesionālu cilvēku sapulcējušos vienā vietā negadās bieži redzēt, un visi, kas piedalījās, nenožēloja. Pasākuma galvenais organizators Imants Pulkstenis kārtējo reizi bija noorganizējis labi pārdomātu un informācijas bagātu pasākumu. Arī viņš pats atzīst, ka ar katru gadu pieredze krājas un organizācija ir daudz labāka, arī šī reize nav izņēmums un lielākoties viss izdevies, kā iecerēts.

Andris Buiķis, kas nāk no Madonas, bija nepārspējams bundzinieks, pats talantīgākais no Latvijas bundziniekiem, kuru ASV gaida stipendija, bet viņš tomēr paliek Latvijā. Viņš spēj saspēlēties ar jebko, tik profesionāls cilvēks viņš ir. Koncertā, kas notika nesen rekonstruētajā Madonas kultūras namā, kurš ir spožs ne tikai interjerā un svaigs no ārpuses, bet šobrīd arī pārākais Latvijā ar tehniski augsto stacionāro gaismu un skaņu tehnikas aprīkojumu, piedalījās arī grupas no ārzemēm. Apmeklētāju atsauksmes ir tik pozitīvas, ka bija prieks klausīties. Skatītāji nevarēja nosēdēt uz vietas, kad skanēja pazīstami gabali, un cēlās un dejoja līdzi lieliskajai mūzikai. Beigās torte, arī liels notikums, visiem tika. Likās, ka koncerts bija par īsu, gribējās, lai tas vēl turpinās, bet viss labais reiz beidzas. Atmosfēra, apkārt esošie cilvēki, skatītāji, zibspuldzes skaņa! Pozitīvi. Lai izdodas, Imant, arī turpmāk viss iecerētais!

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.04.2008.

Autore: MAKSIMS GRIGORJEVS

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px