Brīvlaiki bērniem ir nenoliedzami mīļākais laiks! Šoreiz brīvlaiku mēs, biedrība „Bērnu un jauniešu apvienība „Rīts"", pavadījām sev neierastā vidē – Mārcienas pagasta kultūras namā, lai izdzīvotu šā gada noslēdzošo nometni.
Nometne norisinājās projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem" Nr. 9.2.4.2/16/I/092 ietvaros. Nometne bija paredzēta bērniem vecumā no 7 līdz 12 gadiem.
Nometnes pirmo dienu veltījām iepazīšanās aktivitātēm, kā arī komandu veidojošām, lai turpmākās dienas varētu pavadīt draudzīgā kompānijā. Īpašs paldies jāteic aktīvajām jaunietēm Danielai Rudenei, Evelīnai Supei, Adrijai Kairei par interesanto aktivitāšu izvēli. Pirmajā dienā laiks aizskrēja nemanot. Pirmo dienas cēlienu pavadījām, iepazīstot cits citu, savukārt dienas otrajā daļā devāmies laukā un nedaudz labāk iepazinām Mārcienu kopā ar biedrības „Domas dabā" Helmutu Baņukalnu. Kopā devāmies uz tuvējo mežu, lai iemācītos pamatprincipus, kā veidot meža namiņu, cik svarīgi ir aiz sevis neatstāt pēdas dabā, kā arī cik būtiski ir būt aktīviem un kustēties katru dienu.
Otro dienu sākām audzinātājas Gunitas Miķelsones aktīvajā rīta rosmē. Katru rītu bērniem bija iespēja piedalīties dažādās rīta rosmēs, lai labāk atmostos, kā arī stiprinātu muskulatūru. Dienas turpinājumā darbojāmies divās radošajās darbnīcās. Kopā ar Ivetu Kairi bērni iemācījās, kā PET pudeles var izmantot atkārtoti, savukārt otrā darbnīcā bērniem bija iespēja gatavot sev īpašas rokassprādzes, kas prasīja lielu pacietību un uzmanību. Dienas turpinājumā pie mums viesojās Dace Dzilna, kas vadīja bērniem ļoti svarīgu nodarbību par mobingu un kā to novērst. Šajā nodarbībā bērni runāja par dažādiem vardarbības veidiem, kā arī kā tos novērst. Sevišķu prieku izraisīja lomu spēles. Pēc tam izkustējāmies deju aerobikas nodarbībā kopā ar Vinetu Blumbergu.
Nometnes trešā diena sākās nedaudz miegaina, bet rīta rosmē visi atmodāmies un bijām gatavi darboties radošajās darbnīcās. Šoreiz darbnīcās izveidojām atstarotājus, rudens rāmīšus, kā arī svečturus. Dienas turpinājumā darbojāmies praktiskā un izzinošā darbnīcā un pētījām cukura daudzumu savos mīļākajos našķos. Jāteic, ka bērni ar lielu aizrautību mērīja un veidoja vizuālos uzskates materiālus. Dienas noslēgumā bērni devās nelielā pārgājienā kopā ar Anitu Aizstrautu un apguva nūjošanas pamatus.
Nemanot pienāca nometnes noslēdzošā diena, to iesākām nedaudz garākā rīta rosmē, tad pie mums ciemos bija ZS „Ielāpi" Rita, kas bērniem iemācīja pašiem pagatavot salātus, pīrādziņus un veselīgu saldo. Pusdienas izdevās patiešām gardas! Dienas turpinājumā pie mums viesojās Krista no „Pieaugušajiem bērniem", viņa bērnus ierāva improvizācijas burvībā, bērni ļoti aizrāvās. Nometnes noslēgumā bērniem bija noslēdzošais uzdevums – veidot plakātu, kurš atainotu, kas ir veselīgs cilvēks.
Nometnes laikā bērniem bija iespēja darboties gan aktīvi, gan radoši. Daudz runājām par to, cik svarīga ir fiziskā un emocionālā veselība, lai ikviens no mums justos labi.
Nometni nebūtu iespējams īstenot bez atsaucīgās Mārcienas pagasta kultūras nama vadītājas Zandas Buzinas, kas ļāva darboties šajās telpās. Sirsnīgs paldies pusdienu gatavotājiem SIA „Karote" no Sauleskalna. Paldies Bērzaunes pagasta pārvaldei par transporta nodrošināšanu.
06.11.2019.