25. un 26. maijā Madonas rajonu pieskandēja Tautas mākslas kolektīvu svētki „Skaista mana tēvu zeme!". Svētkos piedalījās mūsu rajona, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Francijas dziedātāji, muzikanti un dejotāji. Neraugoties uz īslaicīgajām, bet spēcīgajām lietusgāzēm, varam uzskatīt, ka svētki ir izdevušies.
Svētku ieskaņa
Tautas mākslas kolektīvu svētki sākās ar koncertprogrammu Cesvainē, kur uzstājās Pleskavas apgabala un Cesvaines, kā arī Madonas rajona sadarbības partneru no Igaunijas un Lietuvas deju kolektīvi. – Šo pasākumu īpaši atsvaidzināja vieskolektīvu piedalīšanās. Prieks, ka šajā gadā jau laikus saņēmām informāciju gan par gaidāmajiem koncertiem, gan to dalībniekiem. Šie tiešām bija visa Madonas rajona svētki, jo koncerti notika ne tikai Madonas pilsētas estrādē, bet arī ielās, laukumos un ārpus pilsētas, – organizatoru darbu atzinīgi novērtē Cesvaines kultūras nama direktors Viktors Leimanis.
Vakarā koncerts tika sniegts Biksēres estrādē. – Laiks bija brīnišķīgs, publika atsaucīga. Biksēres estrādes šīs vasaras ieskaņas sākās ar 17. maija Sebahas (Francija) folkloras kopas uzstāšanos un turpinājās ar šo koncertu. Vienīgais traucēklis – odi, jo jāatzīst, ka nekad agrāk tik milzīgus odu barus mūsu estrādē nebiju redzējusi, – smej Sarkaņu pagasta tautas nama „Kalnagravas" vadītāja Valda Kļaviņa.
Nepārprotami ieguvēji bija tie, kas piektdienas pēcpusdienā devās uz Bērzaunes pagasta Sauleskalna tautas namu, kur uzstājās Ļeņingradas apgabala Sanktpēterburgas kultūras un mākslas koledžas deju ansamblis „Raduga".
Ansambļa repertuārs ir bagātīgs ar dažādiem horeogrāfiskiem iestudējumiem: klasiskās un tautas dejas, priekšnesumi bērniem, humoristiskas kompozīcijas uz folkloras bāzes.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 02.06.2007.
Teksts: SANDRA ZARIŅA
Madonas rajona padomes foto