30. oktobrī Cesvaines novada Cesvaines pagastā, autoceļa Liezēre-Silakurmi-Graši 17. kilometrā, kāds vīrietis, vadot automašīnu Audi, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu, auto nobrauca no ceļa braucamās daļas un uzbrauca ceļa infrastruktūras caurulei, to bojājot.
Ceļu satiksmes negadījumā nav fiziski cietušu personu. Vīrietis pameta negadījuma vietu, kā arī lietoja alkoholu pēc negadījuma izraisīšanas. Jāpiebilst, ka šoferis transportlīdzekli vadīja bez jebkāda veida vadīšanas tiesībām.
Ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums, vadītājs nedrīkst lietot alkoholu līdz policijas kontrolei vai ekspertīzes veikšanai. Pretējā gadījumā pārkāpums tiek pielīdzināts alkohola iespaidā izraisītam negadījumam, par ko atbilstoši vadītājs arī tiek sodīts.
Policija atgādina – par alkoholisko dzērienu, narkotisko vai citu apreibinošo vielu lietošanu pēc satiksmes negadījuma, kā arī pēc tam, kad transportlīdzeklis tiek apturēts pēc policijas darbinieka, robežsarga pieprasījuma, līdz pārbaudei, kas nosaka alkohola koncentrāciju asinīs vai konstatē narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmi, vai atbrīvošanai no šīs pārbaudes noteiktā kārtībā uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam 170 eiro apmērā, bet cita transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, uzliek naudas sodu no 1200 līdz 1400 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.
Autore: ZANE VASKĀNE,
Valsts policijas
Vidzemes reģiona pārvaldes
vecākā speciāliste