Aizvadītajā sestdienā Rīgā, Latviešu biedrības nama Zelta zālē, zelta emociju mirkļus piedzīvoja Madonas mūzikas skolas direktors, latviešu mūzikas neatslābstošs popularizētājs Artis Kumsārs.
Viņš ir viens no četriem laureātiem, kam šogad piešķirta nozīmīgā Latviešu mūzikas balva.
Balvas pasniegšanas ceremonijā un laureātu koncertā vispirms izskanēja daļa no Imanta Zemzara koncerta, ko atskaņoja Madonas mūzikas skolas kamerorķestris, soliste Rasa Kumsāre, diriģents – Artis Kumsārs.
– Mēs visi zinām, ka, lai plašajā mūzikas piedāvājumā pastāvētu latviešu mūzika, par to ir īpaši jārūpējas, – uzsvēra balvas dibinātāju padomes priekšsēdis Arnolds Klotiņš. – Latviešu mūzika ir jāatskaņo, jāizdod notīs un diskos, par to ir jārunā, jāiepazīstina klausītāji savā un citās zemes. Šogad Latviešu mūzikas balva tiek piešķirta otro gadu, un tas ir tāpēc, lai gandarītu un daudzinātu cilvēkus, kas šo darbu ikdienā dara.
– Esmu lepns, ka piederu pie dižas mūzikas nācijas, – saņemot apbalvojumu, teica Artis Kumsārs. – Latviešu mūzikas svētkos Madonā nedēļas laikā 9 koncertos ikreiz atskaņojam jaunus, aizmirstus un atkal gaismā celtus latviešu komponistu darbus. Esmu aprēķinājis, ka neatkārtota repertuāra pietiktu vismaz 150 gadiem, un tas nozīmē, ka mūsu tautas muzikālais ģēnijs ir tik liels, ka nemaz nevaram savā mūžā šo mūziku apgūt. Tur jāsauc palīgā pasaule, mēs varam vien iešūpot šo kustību, būt klāt šai svarīgajā darbā.
Mūzikas pedagogam un diriģentam Artim Kumsāram Latviešu mūzikas balva tika piešķirta par jaunatnes iesaisti latviešu tautas un profesionālā, simfoniskā muzicēšanā un par Latviešu mūzikas svētku tradīcijas izkopšanu Madonā. Dziedātājai Ievai Paršai balva piešķirta par latviešu komponistu solodziesmu un eksperimentālās vokālās lirikas pirmatskaņojumiem un ieskaņojumiem. Pianistam un pedagogam Ventim Zilbertam – par Latvijas un ārzemju latviešu komponistu kamermūzikas daudzveidīgu popularizāciju ieskaņojumos, koncertos un pedagoģijā. 95 gadus vecajam kordiriģentam Robertam Zuikam – par mūža ieguldījumu latviešu koru attīstībā ārzemēs, jaunatnes pievēršanā latviskām vērtībām, kā arī par ilggadēju žurnāla "Latvju Mūzika" veidošanu.
Jāpiebilst, ka balvas ģenerālsponsors ir AS "UniCreditBank", laureāti saņēma 1200 latu naudas balvu un oriģinālā gravētu laureātu diplomu. Kopā ar Arti Kumsāru nozīmīgajā brīdī bija Madonas pilsētas domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts ar kundzi, kolēģi no Madonas mūzikas skolas, kultūras inspektore Madonas rajonā Palmira Brice un daudzi jo daudzi svarīgā notikuma līdzdzīvotāji.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto