Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā šobrīd skatāma Lubānas mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde „Cilvēks un daba".
Mākslas skola Lubānā darbojas kopš 1995. gada 1. septembra. Skolas misija ir būt par kultūras un izglītības centru, kur audzēkņi mācās saskaņā ar profesionālās ievirzes izglītības programmu „Vizuāli plastiskā māksla". Skolu beidzot, absolventi pēc sekmīgi nokārtotiem noslēguma pārbaudījumiem saņem apliecību par profesionālās ievirzes izglītību mākslā. Audzēkņi var turpināt mācības mākslas vidusskolās un iegūt arī vidējo speciālo izglītību.
Lubānas mākslas skolā pērn tika veikta akreditācija, skola pilnvērtīgi var darboties nākamos sešus gadus. Piecu kursu apmācības gaitā audzēkņi no Lubānas un Ošupes novada skolā apgūst prasmes un zināšanas zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā, darbā materiālā, veidošanā un mākslas valodas pamatos. Katrs mācību semestris tiek noslēgts ar audzēkņu darbu skati.
Skolas kolektīvs regulāri ar izstādēm piedalās Lubānas pilsētas sabiedriskajos pasākumos, noformē pilsētas sarīkojumus, apglezno ēkas un objektus. Izstādē Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā šobrīd redzami gan pagājušā mācību gada absolventu noslēguma darbi, gan pašreizējo audzēkņu veikums.
2018./2019. mācību gadā skolas audzēkņi gatavojās Latvijas mākslas skolu valsts konkursam, kura tēma bija „Dabas objekta izpēte". Audzēkņu uzdevums bija no septembra līdz februārim pētīt kādu konkrētu dabas objektu un vizuāli attēlot tā izmaiņas un pārvērtības. Konkursa pirmā kārta noslēdzās februāra vidū, pēc kuras izvērtēšanas Ērgļu, Pļaviņu un Lubānas mākslas skolu pedagogu komisija izvirzīja labāko audzēkņu darbus uz valsts konkursa otro kārtu.
Izstādē ir izlikts vairāku dabas objektu izpētes rezultāts – redzams ķirbju, ķiploku, ābolu, sēņu pārvērtību process. Parādīts, kas notiek ar dārzeņiem laika gaitā, kādi tie izskatās lielā tuvplānā.
– Interesants pētnieciskais darbs, – vērtē Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītāja Ilze Kraukle. – Izstādē redzami arī filcēti darbi, keramika, gleznas. Ekspozīcijas atklāšanā piedalījās skolas audzēkņi un skolotāji (skolā ar audzēkņiem strādā četri radoši pedagogi: skolotāja Dace Rudzīte, Una Salmane, Sandra Valaine, direktore Rudīte Kolāte). Izstāde būs apskatāma līdz pat decembrim.
16.10.2019.