Nesen redakcijā vērsās kāds vīrietis un vēlējās noskaidrot atbildi uz savu jautājumu.
–
Esmu strādājošs pensionārs. Strādāju jau gadu. Vai man kā pensionāram,
kurš ir darba attiecībās, ir iespējams saņemt slimības pabalstu? –
jautāja vīrietis.
Sazinoties ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Madonas reģionālās nodaļas Pensiju un pabalstu daļas vadītāju Ivetu Tropu, viņa skaidroja: – Tiesības saņemt slimības pabalstu ir sociāli apdrošinātajai personai, proti, darba ņēmējam (t. sk. mikrouzņēmuma darbiniekam); pašnodarbinātajam, kas veic sociālās apdrošināšanas iemaksas, ja ir reģistrēti ienākumi kvalifikācijas periodā (3 mēneši pēdējos 6 mēnešos vai 6 mēneši pēdējos 24 mēnešos). Tātad, ja pensionārs ir gadu strādājis un viņam kvalifikācijas periodā ir reģistrēta darba alga (valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas), tad viņam ir tiesības VSAA pieprasīt slimības pabalstu no darbnespējas 11. dienas. (Ir izsniegta darbnespējas lapa B un tā ir noslēgta.)
16.10.2019.