Lai informētu iedzīvotājus par mājokļu ugunsdrošības nozīmīgumu, biežākajām problēmsituācijām un to risinājumiem, 31. oktobrī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) organizē Ugunsdrošības konferenci „Kā veidot drošu mājokli?".
– Kādam ugunsdrošības prasību īstenošana un ievērošana mājoklī var likties kā papildu slogs vai apgrūtinājums, kas nepieciešams tikai VUGD un kuru mērķis ir iekasēt naudas sodus. Bet tā nebūt nav! Ugunsdrošība ir būtiska ikvienam sabiedrības loceklim, jo, laikus neveicot nepieciešamos pasākumus, lai mājokli padarītu ugunsdrošu, cilvēks sevi pakļauj ugunsnelaimes riskam, kad īsā laikā var tikt ne tikai zaudēta mājokļa iedzīve, bet nereti arī cilvēka veselība un dzīvība. Tāpēc šoruden VUGD organizē konferenci, kurā tiks runāts, diskutēts un analizēts plašs jautājumu loks saistībā ar mājokļu drošību, – skaidro VUGD priekšnieka vietnieks pulkvežleitnants Mārtiņš Baltmanis.
Konferencē VUGD skaidros valsts politiku ugunsdrošības jomā, kā arī akcentēs būtiskāko, kas jāievēro no ugunsdrošības viedokļa dzīvojamajās mājās. Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāvji informēs par ugunsdzēsības aparātu, dūmu detektoru un gāzes balonu drošuma prasībām, bet Latvijas Apdrošinātāju asociācija informēs par apdrošināšanas lomu dzīvojamo māju ugunsdrošības veicināšanā. Savukārt pārstāvji no Ikšķiles novada un SIA „Rīgas namu pārvaldnieks" dalīsies ar savu pieredzi ugunsdrošības pasākumu īstenošanā, bet praktiskos risinājumus ugunsdrošības stāvokļa uzlabošanai mājokļos ieskicēs Latvijas Ugunsdrošības asociācijas pārstāvis.
Konference norisināsies Rīgas Stradiņa universitātē Dzirciema ielā 16, Rīgā, un ikviens interesents to ir aicināts vērot klātienē, iepriekš piesakoties. Informējam, ka konferenci būs iespējams vērot neklātienē arī VUGD mājaslapā.
Autore: INTA PALKAVNIECE,
VUGD Prevencijas un sabiedrības
informēšanas nodaļa
15.10.2019.