Madonas novada dome kārtējā sēdē 26. septembrī izskatīja jautājumu par Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāja atbrīvošanu no amata. Sēdes darba kārtībā tas tika iekļauts pēc Madonas novada pašvaldības izpilddirektora p. i. Āra Vilšķērsta priekšlikuma.
Viņš informēja, ka 26. septembrī īsi pirms domes sēdes tika saņemts Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāja Andra Simtnieka iesniegums ar lūgumu atbrīvot viņu no Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāja amata pienākumiem ar šāgada 30. septembri.
– Mums nav iemesla, ja cilvēks lūdz, tam nepiekrist. Ir priekšlikums to respektēt un risināt jautājumu par turpmāko Sarkaņu pagasta vadību. Risinājums varētu būt līdzīgs, kā tas notiek atvaļinājumu laikā, kad pārvalžu vadītāji aizvieto cits citu, līdz ar to ar rīkojumu tiks uzdots Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājam Andrejam Jankovskim nodrošināt pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu veikšanu arī Sarkaņu pagastā, bet pēc tam būs arī jālemj, kā turpmāk tiks nodrošināta Sarkaņu pagasta vadība, – uzsvēra Āris Vilšķērsts.
Domes deputāte Valda Kļaviņa jautāja, kas veiks īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja pienākumus Sarkaņu pagastā (to Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs nedarīs). Droši vien būtu jārunā ar pagasta darbiniekiem, kas varētu uzņemties šos pienākumus, nosakot arī piemaksu par papildu darba veikšanu. Šādam risinājumam piekrita gan Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, gan Madonas novada pašvaldības izpilddirektora p. i. Āris Vilšķērsts.
Domes deputāts Andris Dombrovskis izteica priekšlikumu par vienu pārvaldes vadītāju Sarkaņu un Dzelzavas pagastā, šīs amata vienības apvienojot un varbūt noorganizējot konkursu uz šo amatu. Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs norādīja, ka pagaidām tas nav iespējams, jo Dzelzavas pagasta pārvaldes amata vienība ir aizpildīta. Tā varētu rīkoties, ja arī Dzelzavas pagasta pārvaldes amata vienība būtu vakanta.
Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Ivars Miķelsons uzsvēra, ka šis jautājums jārisina, apstiprinot pašvaldības štatus nākamajā gadā. Pēc viņa domām, vadībai būs jānāk pie deputātiem ar priekšlikumiem, savukārt deputātiem būs jāizvērtē, kā turpmāk rīkoties – vai pieturēties pie esošās sistēmas, kad pagasta pārvaldes vadītājs un īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājs ir vienā personā, vai tomēr darīt tā, ka uz divām pagastu pārvaldēm ir viens vadītājs.
– Madonas novadā ir jau divi šādi precedenti, kad viens pārvaldes vadītājs ir Bērzaunes un Mārcienas pagastā, kā arī Ošupes un Barkavas pagastā, un katrā no šiem pagastiem ir spēcīgs īpašumnieks. Arī attiecībā uz viņiem ir jāpārskata algas, tās palielinot, jo patlaban diference ir milzīga, un, manuprāt, tas arī ir nākamā gada budžeta jautājums, bet, protams, tas mums jāizspriež jau iepriekš – vismaz novembrī. Es lūgtu visus deputātus pārskatīt novada teritoriju un iesūtīt savus priekšlikumus, kuri pagasti varētu tikt administrēti ar vienu pagasta pārvaldes vadītāju pēc principa – viens vadītājs divās pagastu pārvaldēs, – akcentēja Ivars Miķelsons.
Dome nolēma ar 30.09.2019. (pēdējā darba diena) atbrīvot Andri Simtnieku no Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāja amata, kā arī uzdot Madonas novada pašvaldības izpilddirektora p. i. Ārim Vilšķērstam saskaņā ar Darba likuma normām, tostarp Darba likuma 114. pantu, izbeigt darba tiesiskās attiecības ar Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāju Andri Simtnieku ar darbinieka un darba devēja vienošanos.
Pirms lēmuma pieņemšanas Madonas novada domes deputāti jautājumus par Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāja A. Simtnieka motivāciju, lūdzot viņu atbrīvot no ieņemamā amata, neuzdeva. Taču dažas dienas pēc domes sēdes plašu rezonansi sabiedrībā izraisīja TV3 raidījuma „Bez tabu" sižets par viņa 18. septembrī izraisīto avāriju, ietriecoties braucošā sabiedriskajā pasažieru autobusā, veicot apdzīšanas manevru uz ceļa Gulbene-Madona-Pļaviņas, braucot ar pašvaldības automašīnu, kas sadursmē cieta, ko A. Simtnieks sola salabot par saviem līdzekļiem. Likumsargi viņa izelpā konstatējuši divas promiles alkohola reibuma.
Pirmdien, sazinoties nu jau ar bijušo Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāju Andri Simtnieku, viņš, nenoliedzot savu vainu un arī nevairoties no sarunas ar „Staru", pauda nožēlu par notikušo, jo tas nepatīkamus pārdzīvojumus raisījis ne tikai pašā, bet ļoti sāpīgi skāris arī tuviniekus. Atbildot uz zvanu, nebija jābūt gaišreģim, lai saprastu, par ko šoreiz būs saruna, taču viņš piekrita komentāram.
– Iesniegumu uzrakstīju arī tāpēc, lai novērstu turpmāko ažiotāžu, jo šai sakarā negatīvi izskanēja arī Madonas novada pašvaldības vārds. Katrā ziņā tas nevienam nav patīkami, – sacīja Andris Simtnieks.
Viņš arī atzina, ka, lai komentētu „Bez tabu" žurnālistiem, esot jābūt ļoti stipriem nerviem. Viņš nekur neesot bēdzis, piekritis sarunai, atklāti visu izstāstījis, bet, neraugoties uz to, raidījumā ticis uztaisīts šovs. Kad radio tiekot ziņots par policistu izraisītajiem pārkāpumiem, tad gan vārdi netiekot minēti, bet te ticis parādīts no visiem rakursiem.
– Protams, pats esmu vainīgs, pašam jātiek galā ar savām problēmām un jāatbild par saviem darbiem. Diemžēl notikušo par nebijušu pārvērst nevar, – piebilda Andris Simtnieks. Viņš informēja, ka patlaban tiek nodotas lietas.
Arī Dzelzavas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Jankovskis pirmdien „Staram" apstiprināja, ka ir piekritis uz laiku veikt arī Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītāja pienākumus ar šāgada 1. oktobri – rīkojums ir parakstīts, un darba būšot pilnas rokas.
09.10.2019.