Jau no 1. augusta, pateicoties Madonas novada finansējumam nevalstiskajām organizācijām, sākušies šūšanas kursi visu vecumu interesentiem projekta „Ielūkojies šūšanas pasaulē!" ietvaros. Mēs ļoti priecājamies par mūsu lielisko pasniedzēju Antru Cimiņu, kam vienmēr ir padoms, kā iecerēto darinājumu labāk pašūt. Dalībnieces jau paguvušas pašas modelēt svārkus, blūzes. Šūti gan auduma maisiņi, gan rudens/ziemas cepures.
Tautā ir izteiciens, ka apetīte rodas ēdot, tad nu šūšanas nodarbībās ir tieši tāpat, ja esi uzšuvis vienu, tad jau padomā vēl vismaz divas lietas, ko darināt. Nākot rudens un ziemas sezonai, sievietēm ir vieglāk izbrīvēt laiku šai noderīgajai un interesantajai nodarbei. Projekta ietvaros ir iegādāts overloks, uz kura strādāt ir tik ērti un praktiski, visas kursu dalībnieces ir iemācījušās strādāt ar to. Biedrība „Pauze AD" nodrošina arī šujmašīnas, lai visiem interesentiem būtu iespēja darboties kopā.
Cilvēki, kas vēlas darīt un mācīties ko jaunu, vienmēr atradīs arī iespēju, tādēļ esam satikušas patiešām pozitīvas un aktīvas sievietes, kam ir vēlme ielūkoties šūšanas pasaulē. Ir dalībnieces, kas ceļu pie mums mēro no Madonas. Priecājamies par to!
Paralēli šūšanas nodarbībām jauniešiem, kas mācās vispārizglītojošajās skolās no 5. līdz 12. klasei, un profesionālo izglītības iestāžu 1.-4. kursa audzēkņiem uzsākta projekta „Mēs tev ticam" īstenošana „Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos".
Jau septembrī jaunieši lēma un plānoja savus iniciatīvu projektus. Kopā esam 17 dalībnieki, katram no viņiem iedalīta nauda – 50 eiro – kādas idejas realizēšanai. Ja jaunieši apvienojas grupā, piemēram, pieci, tad viņi savu ieceri var realizēt kopā par 250 eiro. Nu jaunieši nolēmuši novembrī rīkot apmācības, lai stiprinātu sadarbības prasmes un palielinātu motivāciju sasniegt savus mērķus. Tiks aicinātas arī iedvesmas personas, kas ir sabiedrībā zināmi cilvēki, kuri ar savu piemēru var iedvesmot un vairot apņēmību turpināt iesākto ceļu. Tāpat šī projekta ietvaros oktobrī un novembrī būs tikšanās ar kanisterapeitu. Projekta aktivitātes plānotas līdz pat maijam, kad jaunieši dosies ekspedīcijā, brauks ekskursijā, tiksies ar iedvesmas personām un diskutēs ar karjeras konsultantu.
Arī ikdiena centriņā norit visai darbīgi, piemēram, nesen gatavojām krājumus ziemai – vārījām ievārījumu un kečupu.
Mūsu pulciņam pievienojušās arī sieviešu klubiņa „Lavandas" dalībnieces, kuras ne tikai padejo, bet arī iemēģina kādu jaunu recepti un kopā labi pavada laiku.
09.10.2019.