ĒRGĻU saieta namā šodien pulksten 16 vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce tiksies ar Ērgļu novada iedzīvotājiem, lai diskutētu par pašvaldību reformu.
Tikšanās sākumā ministrs informēs klātesošos par administratīvi teritoriālās reformas nepieciešamību un mērķiem, tās virzību, kā arī sagaidāmajiem sabiedrības ieguvumiem, bet diskusijas daļā iedzīvotājiem būs iespēja izteikt savu viedokli un uzdot ministram sev svarīgus jautājumus par reformu.
Administratīvi teritoriālā reforma paredz izveidot apvienoto Madonas novadu, apvienojot piecas pašvaldības – Ērgļu, Cesvaines, Lubānas, Madonas un Varakļānu novadu. Ar 33 tūkstošiem iedzīvotāju jaunveidojamais novads atbilstu vidējam Latvijas novadam (15. vieta 36 apvienoto pašvaldību teritoriju skaitā). Platības ziņā (3354 km2) tas būtu otrais lielākais valstī (aiz jaunveidojamā Liepājas novada).
Diskusiju būs iespējams vērot arī tiešraidē sociālo tīklu vietnē Facebook VARAMLatvija un „Latvijas Avīzes" profilos, kā arī VARAM mājaslapā būs pieejams videoieraksts pēc tikšanās.
09.10.2019.