Noslēgusies konkursa „Sportiskākā klase. Sveika, Pekina!" pirmā kārta, kur 1.-4. klašu grupā uzvarētāju vidū ir Kalsnavas pamatskolas 3. klase.
Kā informē konkursa vērtētāji, pēc pirmās kārtas rezultātu apkopošanas noteiktas 8 „sportiskākās" no 304 konkursam pieteiktajām klasēm.
Kalsnavas pamatskolas 3. klase kopā ar klases audzinātāju Ilzi Stikāni ir pagājušā gada konkursa „Sportiskākā klase" uzvarētāji, kas saņēma galveno balvu – ekskursiju uz Ventspils Olimpisko centru.
– Kad, sākoties jaunajam konkursam, vaicāju, vai gribam piedalīties, man pretī pacēlās 16 roku, līdz ar to nevarēju pateikt „Nē!", bija jāsaka „Mēģināsim!", – atceras Ilze Stikāne. Viņa uzskata, ka piedalīšanās konkursā ir liels darbs un labi rezultāti tiek uzrādīti, pateicoties arī pūlēm, ko pieliek sporta skolotājs Andris Kupčs un skolēnu vecāki. Tiesa, klasei sava veida stimuls ir arī pērn nopelnītā ekskursija uz Ventspili kopā ar vecākiem.
– Mums katru nedēļu notiek kāds sporta pasākums, un ar vienu pārgājienu cauri netiek. Nesen kopā ar vecākiem rīkojām Olimpiskās dienas, tagad atkal apsveram jaunas idejas, – Ilzes Stikānes klasei par sporta aktivitāšu trūkumu nav jāsūdzas.
Konkurss notiek otro gadu, ilgst no šāgada 1. februāra līdz 28. aprīlim trīs kārtās. Tajā tiek vērtēti nevis labāko skolēnu sportiskie rezultāti un atzīmes, bet gan sporta nodarbību apmeklējums un klases kolektīva kopīgā piedalīšanās sporta pasākumos. Īpaši tiek novērtētas skolēnu radošās idejas un realizētās aktivitātes olimpisko ideju popularizēšanā skolā un savā pilsētā. Šogad skolēniem jāatbild arī uz viktorīnas jautājumiem, kas katru mēnesi publicēti konkursam speciāli izveidotā mājas lapā www.olimpiade.lv/spklase.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 01.04.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ