Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Fukšu nedēļa pārbauda ģimnāzistus

ELĪZA ELSIŅA

Autors • 07.10.2019.

Fukšu nedēļa pārbauda ģimnāzistus
Burtu lielums

No 27. septembra līdz 4. oktobrim Madonas Valsts ģimnāzijā norisinājās tradicionālā Fukšu nedēļa – jauno ģimnāzijas klašu iesvētību pasākums, lai viņi kļūtu par pilntiesīgiem ģimnāzistiem.

Šā gada divpadsmito klašu skolēnu izdomātā lielā tēma bija „Cerība". Katru dienu septīto un desmito klašu skolēni tērpās atbilstoši tematam, kas bija: "Ceram satikt varoni", "Cerams, tikšu budžetā", "Cerams, šonakt nebūs murgu", "Cerams, man nākotnē būs pensija" un "Cerams, uz plosta nesatikšu pirātus".
Piecu dienu garumā skolas gaiteņos varēja vērot supervaroņus, dažādu profesiju pārstāvjus – ārstus, celtniekus, pat kosmonautus, dažādus šausmu tēlus – no spociņiem līdz jaunāko šausmu filmu tēliem, īstas omītes un opīšus, kā arī dažnedažādus pirātus. Katru dienu jaunajiem ģimnāzistiem bija jāveic dienas tēmai atbilstošs divpadsmitklasnieku gatavots uzdevums. Pirmās dienas uzdevums visiem tika nodots jau iepriekš – katrai klasei bija jāizveido klases karogs, tas jāprezentē, un tā pārējie sāka iepazīt jaunos skolasbiedrus.
Uzdevumi bija atšķirīgi, bet visi bija saliedējoši un ļoti jautri. Tos, kas nebija ievērojuši dienas dreskodu, divpadsmitie sodīja ar ķiploku ēšanu vai zosu gājienu apkārt skolas ēkai. Noslēguma dienā, 3. oktobrī, klases sagaidīja īstas iesvētības – dažādi netīri, dažbrīd grūti, bet visnotaļ interesanti pārbaudījumi Priežu kalniņā. Tie bija jāveic, lai varētu iegūt ģimnāzista statusu. Divpadsmitie bija pacentušies – jaunajiem skolēniem bija jāšļūc lejā no kalniņa pa ziepjūdens plēvi, jāatbild uz jautājumiem par ģimnāziju un jārisina atjautības uzdevumi. Ja atbilde bija nepareiza, skolēni bija spiesti pagaršot kāpostu sulu.
Tika pārbaudīts arī, kā jaunie ģimnāzisti pazīst savus paraugus – divpadsmito klašu skolēnus. Klasēm bija jāatpazīst divpadsmito vārdi un jāatšķir, kurš mācās 12.a un kurš – 12.b klasē. Pēc pārbaudījumiem 3. oktobrī visi bija dubļaini, nedaudz slapji un piekusuši, bet ar to diena nebeidzās – visi steidzās pārģērbties, lai sagatavotos noslēguma pasākumam, kas notika kinoteātrī "Vidzeme". Pasākumā ar zelta ķirbjiem tika apbalvoti labākie dienas tēmu tērpu nēsātāji, jaunās klases ar iepriekš gatavotiem priekšnesumiem prezentēja sevi ģimnāzijas skolotājiem un skolēniem, tika sniegts svinīgais zvērests, kurā septīto un desmito klašu skolēni deva apsolījumu vienmēr klausīt divpadsmitos un būt priekšzīmīgi skolā un ārpus tās. Ar to fukši bija iesvētīti ģimnāzistu kārtā.
Septīto un desmito klašu skolēni stāsta, ka Fukšu nedēļa bija ļoti saliedējošs pasākums, kas ļāva daudz tuvāk iepazīt klasi. Arī pārģērbšanās bija jautra, jo neviens nebija domājis, ka kādreiz nāksies sēdēt skolas solā Supermena vai vectēva izskatā. Skolēni piebilst, ka sodi varēja būt arī bargāki, bet Fukšu nedēļa padarīja ierasto skolas dzīvi visnotaļ interesantāku un sniedza lielu jautrību.
Divpadsmito klašu skolēni priecājas par paveikto, bet atzīst, ka īstenībā organizēt pasākumu nedēļas garumā nebija nemaz tik viegli. Tika ieguldīts liels darbs un īstenotas daudzas idejas, turklāt, strādājot kopā, viss izdevās. Divpadsmitajiem atmiņā paliks organizēšanas process, ideju domāšana un iesvētību uzdevumu vadīšana, kā arī noslēguma pasākuma smieklīgie un jautrie septīto un desmito priekšnesumi.


08.10.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px