Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce gandrīz kā ASV prezidents, kas pirms vēlēšanām apbraukā valsti, dodas uz novadiem, lai iepazīstinātu ar savu izloloto sapni – administratīvi teritoriālo reformu. Jau nākamajā nedēļā J. Pūce ieradīsies Ērgļos, lai komentētu, diskutētu un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem. Viedokli par iespēju tikties ar ministru un izvaicāt viņu, kā saka, „aci pret aci" lūdzu izteikt Ērgļu novada Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāju Agitu Opincāni.
Tādas sarunas ir vajadzīgas
– Esam izlikuši aicinājumus arī pie ziņojumu dēļiem, lai par ministra vizīti būtu informēti visi pagasta iedzīvotāji, arī tie, kam nav interneta. Tā ka katrs, ja vien ir interese, konkrēti jautājumi ministram vai vienkārši vēlas dzirdēt viņa skaidrojumu klātienē, 9. oktobrī pulksten 16 var nākt uz Ērgļu saieta namu, – uzsver Agita Opincāne. – Katrā ziņā šī iespēja ir jāizmanto, lai mēs no paša ministra dzirdētu, kā iecerētā reforma skars mūsu pagastu.
Arī Jumurdas pagasta pārvaldes vadītāja Agita Opincāne ir iecerējusi apmeklēt šo tikšanos.
– Ministram droši vien tiks uzdots daudz jautājumu, bet, piemēram, mūs interesē, vai šīs reformas laikā beidzot tiks īstenots solījums, lai uz novada centru būtu iespējams aizbraukt pa asfaltu. Cik reformām vēl būs jānotiek, lai tiktu sakārtoti valsts ceļi – kad tas beidzot tiks īstenots? Šī ir jau kāda trešā reforma, kad tas tiek solīts, bet mūsu pusē valsts nozīmes ceļi paliek aizvien sliktāki. Kā, piemēram, tagad, kad uzlija lietutiņš un noskaloja vēl vienu zemes kārtiņu, jau vīd tikai akmentiņu muguras, un pabraukt pa tādu ceļu ir grūti. Turpretī, ja valsts ceļi tiktu sakārtoti un pa labu ceļu varētu aizbraukt kaut vai uz Ērgļu un Vecpiebalgas pusi, lai tālāk dotos uz Rīgu, tad varbūt arī nebūtu tik svarīgi, kur atrodas novada centrs, – atzīmē Agita Opincāne.
Viņa atzīst, ka tas, protams, ir labi, ka ministrs brauc uz novadiem, tos iepazīst un atklāti pauž savu nostāju: – Tas tagad ļoti izteikti ir redzams arī televīzijā, kur daudzos raidījumos liela uzmanība tiek pievērsta iecerētajai pašvaldību reformai, kas tiek apskatīta dažādos virzienos, līdz ar to iedzīvotājiem top skaidrāks, ko pašvaldības dara. Tādas atklātas sarunas, tikšanās ar ministru „aci pret aci" noteikti ir vajadzīgas. Tas ir ļoti labi, ka ministrs nebaidās no atklātas sarunas, asiem jautājumiem un diskusijas par iecerēto reformu notiek jau vairākus gadus pirms gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kas notiks 2021. gadā. Katrā ziņā par to ir jārunā, un to jau pierāda šodiena, ka cilvēki grib skaidrību, lai ar viņiem tiktos un runātu gan valstsvīri, gan politiķi, gan pašvaldību pārstāvji.
04.10.2019.