Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Sākusies lielo maisu sezona

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 24.09.2019.

Sākusies lielo maisu sezona
Burtu lielums

Par rudens tuvošanos Madonā jau daudzus gadus vēsta ne tikai vēsais laiks, lietus un drēgnums dzīvokļos, bet arī lielie maisi dārza atkritumiem ielu malās. Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris pastāstīja, ka madonieši tos var pieteikt jau no 2. septembra, zvanot uz tālruni 28009914.

– Telefona numurs nav mainījies, un daļa madoniešu to ir jau piefiksējuši savos telefonos vai bloknotos, jo kopš septembra sākuma, negaidot, ka kāds uz to mudinās, zvana un izmanto šo iespēju. Šī tradīcija ir jau tā iesakņojusies, ka nekādā ziņā nav domas to atcelt. Tiesa, vakar kāda kundze piezvanīja un vaicāja, vai pašvaldība arī šogad piedāvās lielos maisus dārza atkritumiem un nodrošinās to izvešanu. Uzzinot, ka tas jau notiek, jutās nedaudz vīlusies un aicināja tomēr plašāk par to informēt, tai skaitā arī laikrakstā „Stars". Lielos maisus varēs pieteikt līdz oktobra beigām, precīzāk – līdz pirmajam sniegam. Iedzīvotājiem lapu, koku zaru un citu dārza atkritumu savākšanu gan nevajadzētu atstāt uz pēdējo brīdi, kā tas arī gadījies iepriekšējos gados, kad maisus apklāja sniegs, jo tad tos izvest ir daudz grūtāk. Šoruden uz „Lindēm", kur tiek gatavots komposts, esam jau izveduši pirmās 20 tonnas zaļās masas, to vidū arī maisus, kurus daļa bija pietaupījusi kopš pavasara, līdz ar to ielu malās tie sāka parādīties jau augusta beigās, – uzsvēra Guntis Ķeveris.
Viņš uzteica Madonas pilsētas iedzīvotājus par izpratni, ka lielajos maisos drīkst ievietot tikai dārza atkritumus, vismaz pagaidām tajos nav atrasti sadzīves atkritumi.
– Ceru, ka tā būs arī turpmāk, pretējā gadījumā pie tiem īpašniekiem, kuri maisos būs ievietojuši sadzīves atkritumus, dosies pašvaldības kārtībnieki un skaidros situāciju. Katrā ziņā tādi maisi projām netiks vesti, – akcentēja Guntis Ķeveris.
Jāpiebilst, ka, iespējams, jau nākamajā pavasarī apstādījumos varēs izmantot melnzemi, kas tiks iegūta, pirms astoņiem gadiem „Lindēs" izveidojot pirmās komposta kaudzes. Pēc G. Ķevera domām, tā būs kvalitatīva trūdzeme, ko mūsdienās nemaz neesot tik viegli iegādāties.


25.09.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px