CESVAINES novada Kraukļu bibliotēkas sarīkojumu zālē līdz 31. oktobrim skatāma izstāde „Apceļo dzimto zemi!".
– Sadarbojoties ar Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, mūsu bibliotēkā ir iespēja aplūkot dažādas ceļojošās izstādes. Šoreiz ikviens interesents var atgriezties vēsturē un apskatīties izstādi par tūrismu 1930. gados. „Apceļo dzimto zemi!" piedāvā mazliet ielūkoties pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados – kādu Madonu, tās tuvāku un tālāku apkārtni (Gaiziņš, Mārciena, Ļaudona, Ērgļi, Cesvaine, Lubāna un citas vietas) redzēja ceļotāji, kādi bija noteikumi un ieteikumi tūristiem un tūristu mītņu saimniekiem, – pastāstīja Kraukļu bibliotēkas vadītāja Larisa Maligina. – Izstāde ir atskats uz laiku, kad Madonā bija tikai dažas mašīnas. Tajā izmantoti teksti no 1930. gadu izdevumiem tūristiem (padomi, maršruti, ieteikumi, likumi), no laikraksta „Madonas Ziņas", žurnāla „Tūrisma Biroja Apskats". Izstāde sastāv no 25 planšetēm ar digitāliem attēliem un paskaidrojošiem tekstiem.
Savukārt bibliotēkas otrajā stāvā joprojām ir apskatāma izstāde par simtgadnieci Elvīru Baldiņu. Ekspozīcija būs apskatāma jebkurā laikā.
Kā norāda bibliotēkas vadītāja, izstādes ir plaši apmeklētas, interesi izrāda arī kaimiņu pagastu un novadu iedzīvotāji.
– Aktīvi izstādes apmeklētāji ir lasītāji. Ar prieku sniedz arī savu vērtējumu un izsaka viedokli par ekspozīcijām. Aplūkot izstādes brauc arī skolēni, kā arī dažādi kolektīvi un biedrības. Patīkami, ka izstādes tiek novērtētas un rada interesi tās redzēt, – priecājas Larisa Maligina.
25.09.2019.