Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Brauksim ar riteni, nūjosim vai iesim kājām?

ŅINA ELSIŅA

Autors • 16.09.2019.

Burtu lielums

Kāpēc tas būtu nepieciešams? Tas viss ir mūsu veselībai. Gribam vai ne, tas ir cits jautājums.

Zinātnieki ir pamatojuši, ka, pateicoties fiziskajām aktivitātēm, uzlabojas mūsu veselība. Vispirms jau notiek efektīva asins cirkulācija pa visu organismu. Tas ir ļoti svarīgi, jo tiek piegādāts skābeklis asinīm un tādējādi tiek izskaloti kaitīgie toksīni. Tad normalizējas asinsspiediens, uzlabojas iekšējo orgānu darbība, nostiprinās centrālā nervu sistēma. Kustības stiprina muskuļus, kaulus, kas ar gadiem kļūst trauslāki. Paaugstinās cilvēka imunitāte, līdz ar to tiek novērsta dažādu slimību rašanās. Kustības regulē vispārējo fizisko formu – novērš lieko tauku uzkrāšanos, tos sadedzinot. Nostiprinās sirds asinsvadu sieniņas, un ir mazāks risks saslimt ar kādu no sirds slimībām. Cilvēks kļūst aktīvāks, rodas interese par dažādām lietām, notikumiem. Tātad spēks ir kustībā, kas savukārt saglabā dzīves ilgumu. Un šai sistēmā ir vissvarīgākais faktors – veselīgs dzīvesveids.
Tātad – brauksim ar riteni, nūjosim vai iesim kājām?


P. S. Lielisks piemērs ir gastroenterologs Anatolijs Danilāns. Gandrīz katru dienu uz darbu iet kājām 14 km. Kad atnāk uz darbu, visi vēl ir miegaini, viņa kolēģi. Viņš pats ir dzīvespriecīgs, mundrs. Iesaka uzturēties vairāk svaigā gaisā, kas uzlabo garastāvokli. Jācenšas būt smaidīgam, labā garastāvoklī.


17.09.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px