18. martā Madonas kultūras namā koncertēja grupa Karpatt no Francijas. Pēc divu stundu uzstāšanās, bez pārtraukuma dziedot, spēlējot dažādus instrumentus, latviešu valodā nolasot dziesmu saturu, mūziķi panāca, ka zālē vienaldzīgo nav. Skatītāji mūziķiem dziedāja līdzi, smējās, aplaudēja un burtiski atstaroja uz sevi raidīto pozitīvo enerģiju.
Turpinot pērn aizsākto sadarbību, grupas Karpatt koncertu mums piedāvāja Francijas kultūras centrs Rīgā un Madonas rajona padome.
– Pagājušā gada pavasarī pirmoreiz Francijas pavasara ietvaros Madonā viesojās grupa Weepers Circus no Francijas, – klātesošajiem uzsvēra rajona padomes kultūras darba organizatore Inga Arāja.
– Oktobrī Madonas mūzikas skolā spēlēja vēl viena pasaulslavena vienība – ANDY EMLER TRIO no Francijas, bet šodien pie mums ir populārā franču grupa Karpatt.
Visas nosauktās grupas pārstāvēja dažādus mūzikas stilus, bet tās vienoja profesionalitāte, atdeve un simtprocentīga mīlestība uz mūziku un tās klausītājiem.
Baltijas turnejas ietvaros grupa Karpatt sniedza divus koncertus Igaunijā, divus – Latvijā, uzstājās Viļņā, Minskā un tad devās atpakaļ uz mājām.
– Šī grupa ir sevišķa, – atzina Inga Arāja. – Mūziķi paši pieteicās Madonas muzeja apmeklējumam, ar lielu interesi pētīja novada arheoloģijas izstādi, apmeklēja Madonas mūzikas skolu, mūzikas instrumentu veikalu, Mārcienas pagastā priecājās par „Smeceres kroga" Mūzikas klubu, apskatīja Cesvaines pili un apbrīnoja, kā mūsu cilvēki tik aktīvi darbojas un mīl mūziku.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.03.2008.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto