Septembris skolēniem ir īpašs mēnesis, jo pēc garajām vasaras brīvdienām atkal jāatgriežas skolas solā. Jauns mācību gads tiek uzsākts arī Bērzaunes pagasta bērnu un jauniešu apvienībā „Rīts".
– Lai gan dažādas aktivitātes notika arī vasarā – bija gan diennakts nometne, gan projekts jauniešiem, bet septembri uzsākam ar jaunu sparu, interesantām nodarbībām, kā arī turpināsim jau iepriekš aizsāktās tradīcijas, – atklāj jaunatnes lietu speciāliste Iluta Kārkliņa. – Šo mēnesi sāksim ar radošajām darbnīcām. No 9. līdz 13. septembrim mācīsimies veidot dažādas grāmatzīmes, lai mācību procesu skolēni paši varētu organizēt labāk, piemēram, ar grāmatzīmes palīdzību atcerēties, kura lappuse grāmatā jālasa. Nodarbības notiks katru dienu, bērni un jaunieši var iesaistīties sev ērtākā laikā vai dienā. Katru darbdienu centrs ir atvērts no pulksten 10.30 līdz 18.30. Veidojot grāmatzīmes, orientēsimies uz filcu. Protams, vienmēr tiek piedāvātas arī dažādas alternatīvas. Būs izgatavoti arī paraudziņi, bet ikviens varēs īstenot savu domu, jo bērniem un jauniešiem radošuma netrūkst.
Bērnu un jauniešu apvienībā „Rīts" vienmēr tiek padomāts par dažādību un netiek aizmirsts par tradīcijām, tāpēc jau 18. septembrī atkal norisināsies eksperimenti virtuvē „Garšas laboratorija".
Turpina Iluta: – Šogad turpinām tradīciju un meklēsim ikgadējo rudens garšu. Visticamāk, tās būs kādas rudens veltes, kuras pēc tam kopīgi gatavosim. Bērniem ļoti patīk, un viņi ar lielu interesi iesaistās darbnīcās, tāpēc vismaz reizi mēnesī cenšamies kopīgi gatavot un iemācīties kādu jaunu recepti. Šīs ir ikdienas aktivitātes, un prieks, ka tās tiek apmeklētas un raisa gan interesi, gan vēlmi pašiem iesaistīties.
04.09.2019.