Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Atgriezties, lai turpinātu iesākto

GERDA AJANTA GAILE

Autors • 29.08.2019.

Burtu lielums

Pēc divām dienām jau 1. septembris. Pa kuru laiku aizritēja 92 vasaras mēnešu dienas – pilnas piedzīvojumiem, patīkamām emocijām, saules un brīvības? Šādi vai vismaz līdzīgi noteikti domā vairums skolēnu, studentu…

Juzdami pirmās rudens vēsmas, daži skolēni, studenti vai vecāki noteikti jau pirms kāda laiciņa steiguši iegādāties mācību gadam nepieciešamās lietas, vai vismaz daži pēdējo dienu laikā par to intensīvi domājuši.
Plašsaziņas līdzekļos pieejamā informācija liecina, ka 2019./2020. mācību gads esot pasludināts par „Tehnoloģiju gadu". Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska medijiem paudusi, ka mācību gada ietvaros iecerēts uzlabot 21 000 pedagogu digitālās kompetences. Ministre informējusi, ka gaidāmie jaunumi būs izaicinājums visiem iesaistītajiem, tomēr no „Tehnoloģiju gada" vislielākie ieguvēji būšot tieši skolēni.
Nav noslēpums, ka izmaiņas šogad skars ne vienu vien izglītības iestādi, tai skaitā arī augstākās izglītības iestādes. Latvijas Universitātes (LU) administrācijas juriste Anda Ozola informējusi, ka, līdz ar valdības lēmumu par Indriķa Muižnieka neapstiprināšanu rektora amatā, augstskola palikusi bez Administrācijas vadītāja, Senāta un Akadēmiskās šķīrējtiesas un četriem dekāniem. Vidzemes Augstskolā (ViA) – augstskolā, kurā es studēju, – kardinālas izmaiņas jaunajā mācību gadā nav gaidāmas. Protams, arī šogad augstskola turpinās Valmierā pulcēt aktīvus, zinošus un radošus jauniešus ne tikai no visas Latvijas, bet arī no ārvalstīm. Varu piebilst, ka pieteikties uz atlikušajām budžeta un maksas vietām visu līmeņu studiju programmās iespējams vēl tikai šodien. Ja nu gadījumā kāds vēl domā – iesaku izmantot šo izdevību un mesties piedzīvojumā, jo ViA ir vieta, kas ne tikai piedāvā iespēju iegūt zināšanas, rūdījumu, bet arī iedvesmo!
Vasaras sākumā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nāca klajā ar paziņojumu, ka ar jaunā mācību gada sākumu tiks likvidētas 13 izglītības iestādes. Turklāt vēl aptuveni 50 izglītības iestādes skars reorganizācija. Diemžēl mācību gads arī Madonas novadā šogad iesāksies par vienu mācību iestādi mazāk – šovasar ar novada pašvaldības lēmumu tika slēgta Mētrienas pamatskola. Tomēr es ticu, ka bērni, kuri mācījās šajā skolā, spēs iemīlēt savu jauno skolu, savukārt pedagogi varēs turpināt strādāt un skolot bērnus citā novada skolā.
Lai darbīgs un panākumiem bagāts jaunais 2019./2020. mācību gads! Skolēni, studenti – papildus mācībām, kas nenoliedzami drīzumā atkal kļūs par mūsu neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, galvenais – nepazaudējiet sevi! Atrodiet laiku sev, saviem hobijiem, ģimenei un draugiem!


30.08.2019.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px